x. Isakowicz-Zaleski: Trzeba znieść celibat

W wywiadzie dla Onetu z x. Isakowicz-Zaleskim czytamy:

– Wyobraża sobie Ksiądz zniesienie celibatu?

– Wyobrażam sobie, że oprócz celibatariuszy będą także święceni mężczyźni mający rodziny. Jeśli temat celibatu zostałby podjęty i doszłoby w tej kwestii do reformy w Kościele, to na pewno byłaby ona pozytywnym krokiem na przód. Na wschodzie nie ma celibatu i jeśli pojawia się temat homoseksualizmu, to nie jest on problemem.

– Celibat jest problemem, przez który w Kościele mnożą się przypadki homoseksualizmu?

– Celibat sprawia, że homoseksualiści mają większe wpływy wśród duchownych rzymskokatolickich. Kiedy byłem na studiach w Rzymie, spotkałem się z bardzo wpływowymi środowiskami homoseksualnymi. Jeden z przełożonych radził mi, abym udawał, że niczego nie dostrzegam. Przestrzegał mnie, abym nie wchodził w drogę lobby homoseksualnemu, bo jest ono bardzo wpływowe. Kiedy przeglądałem akta IPN, to spotkałem się z dokumentami świadczącymi o tym, że esbecy doskonale zdawali sobie sprawę, czym jest lobby homoseksualne w Kościele polskim i starali się wykorzystać je dla własnych celów.

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ks-isakowicz-zaleski-w-kosciele-jest-lobby-homosek,3,5061759,wiadomosc.html

Komentarz: Najpierw lustrować biskupów, obalać ich. Teraz znieść celibat. Jak połączymy to wszystko razem, to wynik jest prosty: upadek dyscypliny i anarchia eklezjalna. To jest przesłanie x. Isakowicza-Zaleskiego. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “x. Isakowicz-Zaleski: Trzeba znieść celibat”

  1. Katolicyzm obrządku greckiego dopuszcza żonatych mężczyzn do kapłaństwa, czyli w katolicyzmie nie ma przymusu celibatu dla wszystkich księży.

  2. Bardzo smutna informacja. Portal napisze w tej sprawie do abp S. Dziwisza? Może abp S. Dziwisz jakoś na to zareaguje.

  3. Oby kard. Dziwisz jak najszybciej suspensował tego modernistę. To sekta z Gazety Polskiej chce niszczyć Kościół.

  4. kiedys myslalem ze x.Isakowicz jest konserwtysta ale to zwykly modernista.. od dzisiaj przestal sie liczyc w moich oczach.. zrownal sie z bartosiem i x.Sowa z tvn 🙂 co za upadek..

  5. Problem leży w tym, że homosie w sutannach robią skandale pedofilskie a obrywa ogół duchowieństwa. Ks. Tadeusz od lat wzywa duchowieństwo do samooczyszczenia szeregów, ale trafia na milczenie i zamiatanie pod dywan. Jeśli hierarchia nie zaprowadzi pewnych porządków, to nadal będziemy raczeni skandalami, rozdmuchiwanymi przez pewne niezastąpione media.

  6. Ksiądz Tadeusz to odważny człowiek. Już przy przyjmowaniu do seminariów i na nich powinny być testy itp. wykrywające ludzi o dewiacyjnych skłonnościach, ale pewnie nie ma takiej woli, bo właśnie lobby homoseksualne i pedofilskie ma swoje duże wpływy. Druga rzecz, czy normalny facet powinien żyć bez kobiety? Czy powinien mieć kochankę na boku?

  7. W tym przypadku to nie jest kwestia modernizmu, tylko nieco innej optyki posiadanej przez katolików obrządków wschodnich. Skądinąd nie zawsze oznacza to zresztą akceptację dla zmian – jakiś czas temu jeden z hierarchów prawosławnych, broniąc rozwiązania kwestii celibatu przez Cerkiew – jednocześnie odradzał pójście w jej ślady przez KK stwierdzają, że przed popadnięciem w nadmierny materializm i doczesność chroni żonatych popów inny niż w chrześcijaństwie zachodnim poziom uduchowienia i mistyki.

  8. Jak najbardziej jest to kwestia modernizmu, ponieważ jesteśmy wiernymi zachodniego obrządku, a tutaj istnieje wielowiekowy, ugruntowany już celibat. Domaganie się zniesienia go to modernizm w czystej postaci.

  9. Nie wiedziałem, że do czasu wprowadzenia celibatu w Kościele obowiązywał modernizm 😉 A tak bardziej poważnie, celibat to kwestia typowo praktyczna. Jeśli ktoś chce traktować coś serio, to zajmowanie się rodziną zabiera czas. Poza tym przy zniesieniu celibatu dojdzie kłopot z dziedziczeniem, bo syn księdza mógłby się czuć pokrzywdzony wyłączeniem z dziedziczenia plebanii, gdy koledzy dostaną po rodzicach majątki. W kwestii PRowskiej zaś do skandali homoseksualistów w sutannach doszłoby roztrząsanie u Drzyzgi problemów małżeńskich księży, wypytywanie żon czy ksiądz używa gumek itp. Można sobie także wyobrazić nagłówki życzliwych gazet w przypadku zdrady, przemocy, rozwodu… To nie modernizm, ale droga z deszczu pod rynnę.

  10. A je się odniosę do innej sprawy dotyczącej ks.Isakowicza- Zaleskiego. Doceniam jego odwagę iż zażądał lustracji duchownych, śmieszne jest to aby duchowni którzy współpracowali z UB byli bezkarni i bardzo słusznie zrobił Isakowicz-Zaleski że o tej sprawie zaczęto mówić. Konfidenci niezależni do jakiego stanu należeli powinni być napiętnowani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *