Zarzuty p. Anny Gregi wobec aktywności naszego redakcyjnego kolegi Bartłomieja Gajosa

Od Redakcji: Pani Anna Grega zdecydowała się odpowiedzieć naszemu redakcyjnemu koledze Bartłomiejowi R. Gajosowi. Ponownie zamiast rzeczowej polemiki doczekaliśmy się stosu luźny przemyśleń, refleksji, a nie odniesienia się do meritum sprawy. Poza tym pani Anna wypowiada krzywdzące i nie prawdziwe opinie na temat naszego redakcyjnego Kolegi. Wkrótce pojawi się odpowiedz na zarzuty p. Anny. Tymczasem prezentujemy w niezmienionej formie jej komentarz-odpowiedz:

W związku z upublicznieniem listu pana Gajosa i przedziwnych insynuacji pod moim adresem oświadczam co następuje:

– Owszem, jako osoba związana z Biurem Radia Maryja, współpracuję ze środowiskiem SKch, nie wstydzę się tego, gdyż uważam, że środowisko to w pełni rozumie rolę katolików świeckich w Kościele i na świecie. – pan Gajos nie znając zakresu mojej działalności w tym środowisku, jak i też moich poglądów insynuuje mi wszelakie akcje czy rozróby ( tak bynajmniej ma w zamierzeniu pisząc o „histerycznej retoryce i logicznych niespójnościach tzw Obrońcach Krzyża”) Być może panu Gajosowi przeszkadza Krzyż ( i nie jako substytut) w przestrzeni publicznej. Jeżeli sprawa Krzyża i Jego miejsca bywa kontrowersyjną i posoborową herezją, to przestaje mnie dziwić brak chęci współpracy z panem Gajosem ze strony kapłanów naszej diecezji…
Pan Gajos nie chce pamiętać, że w sprawie powrotu Klasycznej Mszy na zasadach wprowadzonych przez Ojca Świętego, nasze środowisko ( tak, tak panie Gajos, nie zakrzyczy pan Prawdy) czyli „środowisko zbliżone do heretyckiego RM” używając pańskich jakże grzecznych słów, miało swój znaczny udział! Nie będę publicznie panu przypominać kto wskazywał wam Kapłanów, kto zachęcał wiernych świeckich do uczestnictwa w tychże Mszach, kto założył Różę Różańcową w tej grupie, kto zorganizował uroczystą Mszę w opolskiej katedrze z udziałem kilku chórów z okazji zamknięcia Roku Kapłańskiego….
Nadmienię z wielką przykrością, że pańskie wulgaryzmy rzucane pod adresem Kościoła Świętego Papieży i tp. spowodowały znaczny odpływ wiernych z tej grupy. Z tego co się orientuję na Msze w KRR uczęszcza grupka około 10 osób.. Powinniśmy za to panu i pańskiemu środowisku serdecznie podziękować!!! I tak grupka w swoim mniemaniu najwierniejszych synów kościoła pozostanie dumna i samotna… Wątpię czy oto chodziło Ojcu Świętemu, ogłaszając Motu Proprio? Uważam, że nieliczni którzy jeszcze w niej pozostali, powinni jasno odciąć się od pańskiego wątpliwego towarzystwa. Dla własnego dobra! Jeżeli uważa pan za właściwe uczęszczanie na spotkania grupy TFP we Wrocławiu, by później w sposób ohydny insynuować sekciarski charakter tejże, to gratuluję wysokiego poczucia lojalności!
Wiem, że uczestniczy pan również w spotkaniach Młodzieży Wszechpolskiej- uwaga więc!! Może się stać, że pan Winnicki oskarżony zostanie o propagowanie faszyzmu!? Co mnie w pańskim przypadku wcale nie zdziwi! Kończąc ten obszerny list, pragnę nadmienić, że pan Gajos w swojej subtelności nie wydrukował mojej właściwej odpowiedzi na swoje paszkwile ( a był nią artykuł z Christianitas z 2002 roku) przedrukował tylko mój niemiły w odbiorze wstęp…
Czego pan się boi panie Gajos? Merytorycznej dyskusji?! Wobec powyższego- oświadczam panu, że jest pan konfabulantem i kłamcą. Niegodnym do dalszej treściwej dyskusji na argumenty.
Bez wyrazów szacunku, w dalszym ciągu!
Anna Grega

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Zarzuty p. Anny Gregi wobec aktywności naszego redakcyjnego kolegi Bartłomieja Gajosa”

  1. Wysoka kultura dyskusji zawsze była cechą histerycznej „prawicy” w Polsce. Wypowiedź na poziomie wczorajszego tekstu Girzyńskiego o „zdrajcy” Tusku.

  2. Od momentu, gdy portal konserwatyzm.pl promował zakłamany i szkalujący Polaków film „Polskie obozy koncentracyjne” nic mnie już nie zdziwi. Konserwatyzm.pl to dobry przykład złego przykładu.

  3. Nie zamierzam pisać więcej na państwa portal. Wydaje się to poniżej godności ludzi honorowych.. Zamiast upublicznić tekst, na którym mi zależało ( ciągle chodzi o tekst z Christianitas) pan Gajos drukuje prywatne listy ze swojej skrzynki pocztowej!? Ponawiam apel: Proszę merytorycznie odnieść się do artykułu z Christianitas a nie do mojej korespondencji… Poza tym panie Wielomski, jeżeli histerią nazywa pan obronę dobrego imienia kilku instytucji, to cóż powiedzieć!? zapewne pańskie określenia wobec znacznej liczby Rodaków, tzw. Sekta Smoleńska (SS) bywa wyznacznikiem pańskiej osobliwej kultury…. Żałuję tylko, że portal, który w nazwie nosi słowo Konserwatyzm, stacza się na dno, a zamiast poważnej dyskusji funduje swoim ( nielicznym już) Czytelnikom- zwykły magiel napędzany przez jakiegoś niedowarzonego młodego człowieka. Pozdrawiam, bez wyrazów szacunku.

  4. Na wzmiankę o udziale Macierewicza w masońskich uroczystościach zostałem ostatnio uraczony stwierdzeniem,że to „prawy Polak”. Chyba niestety taki sposób myślenia nie jest czymś rzadkim.

  5. Nie no ludzie, dajcie se już na wstrzymanie. Kiedyś to był taki wartościowy portal, a teraz to taki pudelek. Czemu pan Gajos nie zajmie się chociażby tym: http://rebelya.pl/forum/watek/47631/?page=1 Milion razy ważniejsza sprawa niż te przepychanki. Może moglibyście udzielić nam wsparcia a nie zajmować się pierdołami.

  6. Teraz nawet wysoka kultura wypowiedzi, źle świadczy o człowieku. Czego to się człowiek nie dowiaduje na tym portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *