Żeby dostać kredyt …

Klient, który przyjdzie tuż przed świętami po kredyt bez pieniędzy na prowizję, może mieć problem z pożyczką w banku. Wszystko z powodu wchodzącej w życie 18 grudnia br. nowej ustawy o kredycie konsumenckim.

Kredytować prowizję i inne koszty około kredytowe, czy nie? W świetle nowej ustawy o kredycie konsumenckim banki mają problem jak odpowiedzieć na to pytanie. Wątpliwości są mimo, że nowe przepisy będą obowiązywały już od najbliższego poniedziałku. Fala klientów odkładających na ostatnią chwilę zaciągnięcie świątecznych kredytów może mieć problem. Wszystko z powodu interpretacji przepisów nowej Ustawy o Kredycie Konsumenckim przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK uznał bowiem, że koszty kredytowe nie powinny być finansowane kredytem, chociaż w dotychczasowej praktyce banków jest to standard.

Jak wynika z ankiety Open Finance przeprowadzonej wśród banków – do zaleceń urzędu antymonopolowego zamierzają zastosować się ING Bank Śląski i Raiffeisen Bank. Prowizji od kredytów nie skredytuje również PKO BP. Co to oznacza dla klientów? Jeśli starający się o kredyt finansujący także koszty kredytowe, nie otrzymają go w PKO BPING BSK i Raiffeisenie do końca tego tygodnia, będę musieli składać nowy wniosek. I oczywiście mieć pieniądze na opłaty około kredytowe, jeśli takie będą.

http://biznes.onet.pl/zeby-dostac-kredyt-musisz-miec-pieniadze,18629,4966693,1,analizy-detal

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *