„Ziobryści” z automatu są poza PiS?

Poseł PiS Mariusz Kamiński powiedział w poniedziałek, że posłowie, tzw. ziobryści, wychodząc z klubu parlamentarnego PiS, do którego przynależność członków partii jest obowiązkowa, postawili się z automatu poza Prawem i Sprawiedliwością. – Mam nadzieję, że (…) to jest pochopna, (…) nieprzemyślana decyzja pod wpływem emocji – dodał.

Grupa posłów PiS, tzw. ziobrystów, powołała w poniedziałek nowy klubparlamentarny Solidarna Polska. Weszło do niego 17 osób – 16 posłów i senator. Politycy zapowiadają, że nie odchodzą z PiS, chcą jedynie przywrócenia do partii trzech wyrzuconych w piątek europosłów.

– Zgodnie ze statutem, wychodząc z klubu parlamentarnego, do którego przynależność członków PiS jest obowiązkowa, postawili się z automatu poza PiS – powiedział w poniedziałek Kamiński dziennikarzom.

Art. 36 pkt. 2 statutu PiS mówi, że przynależność do klubu PiS kandydatów wybranych do Sejmu lub Senatu z listy zgłoszonej przez PiS lub kandydatów rekomendowanych przez PiS oraz uczestnictwo w jego pracach jest obowiązkowe.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ziobrysci-z-automatu-sa-poza-pis-nieprzemyslana-de,1,4900963,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *