2 lata w zawieszeniu dla Kiszczaka za stan wojenny

W dniu dzisiejszym sąd wydał wyrok:

Czesław Kiszczak uznany został winnym zbrodni komunistycznej poprzez udział w związku przestępczym. Sąd skazał go na cztery lata więzienia, na mocy amnestii kara została zmniejszona o połowę – do dwóch lat i zawieszona na pięć lat.

http://wiadomosci.wp.pl/title,2-lata-w-zawieszeniu-dla-Kiszczaka-za-stan-wojenny,wid,14160722,wiadomosc.html?ticaid=1dba0

Komentarz: Z pewnością rację mają ci, którzy twierdzą, że sądy jednego systemu politycznego nie powinny sądzić za przestępstwa polityczne popełnione w innym. Wyrok trudno skomentować inaczej jak słowem “śmieszny”. Kiszczaka należało albo rozstrzelać (bez sądu) jako komunistycznego zbrodniarza, albo zostawić w spokoju. Skazywanie go na 2 lata w “zawiasach” to jakaś parodia sprawiedliwości… [aw]

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Facebook

0 thoughts on “2 lata w zawieszeniu dla Kiszczaka za stan wojenny”

  1. Zaiste Norymberga to była groteska. Nie był to proces “zbrodniarzy hitlerowskich”, ale proces przywódców politycznych i wojskowych III Rzeszy. U każdego wojskowego nawet przysłowiowego komara przecedzali aby przypiąć mu łatkę zbrodniarza. Tak samo z politykami. A zwyrodniali naukowcy robiący sobie eksperymenty na ludziach dostali wyroki więzienia, a potem ciepłe posadki w laboratoriach USA.

  2. 2 lata w zawieszeniu na 5? Tyle co Staruch. Proponuje w przyszlym procesie o wydarzenia historyczne oskarzyc Starucha o wprowadzenie stanu wojennego.

  3. Pod celnym komentarzem Pana Profesora spod tej informacji wypada się tylko podpisać. Nic dodać, nic ująć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *