2 lata w zawieszeniu dla Kiszczaka za stan wojenny

W dniu dzisiejszym sąd wydał wyrok:

Czesław Kiszczak uznany został winnym zbrodni komunistycznej poprzez udział w związku przestępczym. Sąd skazał go na cztery lata więzienia, na mocy amnestii kara została zmniejszona o połowę – do dwóch lat i zawieszona na pięć lat.

http://wiadomosci.wp.pl/title,2-lata-w-zawieszeniu-dla-Kiszczaka-za-stan-wojenny,wid,14160722,wiadomosc.html?ticaid=1dba0

Komentarz: Z pewnością rację mają ci, którzy twierdzą, że sądy jednego systemu politycznego nie powinny sądzić za przestępstwa polityczne popełnione w innym. Wyrok trudno skomentować inaczej jak słowem „śmieszny”. Kiszczaka należało albo rozstrzelać (bez sądu) jako komunistycznego zbrodniarza, albo zostawić w spokoju. Skazywanie go na 2 lata w „zawiasach” to jakaś parodia sprawiedliwości… [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “2 lata w zawieszeniu dla Kiszczaka za stan wojenny”

  1. Zaiste Norymberga to była groteska. Nie był to proces „zbrodniarzy hitlerowskich”, ale proces przywódców politycznych i wojskowych III Rzeszy. U każdego wojskowego nawet przysłowiowego komara przecedzali aby przypiąć mu łatkę zbrodniarza. Tak samo z politykami. A zwyrodniali naukowcy robiący sobie eksperymenty na ludziach dostali wyroki więzienia, a potem ciepłe posadki w laboratoriach USA.

  2. 2 lata w zawieszeniu na 5? Tyle co Staruch. Proponuje w przyszlym procesie o wydarzenia historyczne oskarzyc Starucha o wprowadzenie stanu wojennego.

  3. Pod celnym komentarzem Pana Profesora spod tej informacji wypada się tylko podpisać. Nic dodać, nic ująć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *