36. pułk specjalny został zlikwidowany

36. Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego zostanie rozformowany, 13 oficerów, w tym 3 generałów zostało zdymisjonowanych – to pierwsze zmiany w polskim wojsku. Poinformowano o nich na wspólnej konferencji premiera i nowego ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka.

– Jako rząd jesteśmy bardzo zdeterminowani, by szybko i – jak sądzę nie bezboleśnie – wdrażać rekomendacje komisji Millera – powiedział premier Tusk. Podkreślił, że „już dawno nie było takiego poczucia, że kondycja i reputacja polskiego wojska jest równoznaczna z reputacją polskiego państwa”.

– Pilna naprawa niektórych fragmentów polskich sił zbrojnych jest równoznaczna z naprawą sytuacji w państwie – mówił szef rządu.

Donald Tusk poinformował, że zaakceptował pierwsze decyzje nowego szefa MON.

36. Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego zostanie zlikwidowany. Tusk ujawnił też, że zdymisjonowano 13 oficerów – w tym trzech generałów: Anatola Czabana (b. szefa szkolenia Sił Powietrznych, obecnie asystent szefa Sztabu Generalnego WP ds. Sił Powietrznych), Leszka Cwojdzińskiego (obecny szef Szkolenia Sił Powietrznych) i Zbigniewa Galca (zastępca Dowódcy Operacyjnego Sił Zbrojnych).

Odchodzi również dotychczasowy wiceszef MON Czesław Piątas. Jego miejsce zajmuje Czesław Mroczek, który pełnił funkcję wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Szef MON Tomasz Siemoniak powiedział dziennikarzom, że nowy wiceminister będzie odpowiadał m.in. za wdrożenie zaleceń raportu polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej.

Dodał, że podjął również decyzje o zwolnieniu dyrektora generalnego i dyrektora departamentu kontroli MON. Z kolei szef Sztabu Generalnego ma przygotować informację dotyczącą zmian przeprowadzanych w wojsku w związku z pracami komisji Millera.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/36-pulk-specjalny-zostal-zlikwidowany,1,4813033,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *