Nowe okoliczności aresztowania „Starucha”

„Doniesienie o rzekomym dokonaniu przez „Starucha” rozboju złożył mężczyzna o pseudonimie „Koziołek”, niegdyś kibic Polonii Warszawa. Jest to ewenement – kibice nawet bardzo zwaśnionych klubów nigdy nie donoszą wzajemnie na siebie policji. Do bójki między oboma mężczyznami doszło w przychodni lekarskiej. W jej efekcie prokuratura zatrzymała „Starucha” i postawiła mu sugerowany przez zawiadamiającego zaskakujący w stosunku do kibica zarzut rozboju, a nie udziału w bójce. Dlaczego zaskakujący?

Rozbój to przestępstwo, którego motywem jest chęć wzbogacenia się. Trudno podejrzewać, by taki motyw przyświecał uczestnikom bójki zwaśnionych kibiców. Innego zdania jest rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie: – Śledztwo nie wykazało, by powodem zdarzenia były waśnie między kibicami – powiedziała nam prokurator Monika Lewandowska. Zdaniem prokuratury powodem bójki miał być fakt, że „Staruch” wraz kolegami mieli chcieć… ukraść torbę, w której „Koziołek” miał m.in. ubrania na zmianę, które przebrał po treningu. – Poszkodowanemu zabrano torbę, która warta była ok. 460 zł – mówi Lewandowska.Tymczasem jak ustaliła Niezależna.pl, sam „Koziołek” przyznał w swoich zeznaniach, że w przeszłości aktywnie uczestniczył w ruchu „ultras” kibiców Polonii. Po co prokuraturze zarzut rozboju? Gdy postawiła „Staruchowi” zarzut udziału w bójce, nie mogłaby go aresztować, bo górna granica kary to 3 lata więzienia. Tymczasem w przypadku rozboju jest to aż 12 lat”.

http://niezalezna.pl/14156-wrog-tuska-aresztowany-za-rozboj

a. Me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Nowe okoliczności aresztowania „Starucha””

  1. konserwatyzm powołuje się na pisowską propagandówkę? równie dobrze moglibyście cytować Gazetę Wyborczą

  2. „Gdy sie pali dom,nie pyta sie strazakow o ich wyznanie”. Analogia bez sensu. Gdy się pali dom, warto wezwać fachowców a nie specjalistów od podsycania ognia.

  3. Znaczy Pan „Staruch” nie broniąc ani ganiąc rzecz jasna tego czy innego kibica-inaczej, jest w jakiś sposób niewygodny dla waaadzy… a to ciekawostka! To może być wskazówka dla pozostałych – im więcej niewygodnych tym gorzej dla obecnego syfiatego systemu, nie radzącego sobie już z niczym. A chiński lud mawia: obyś żył w ciekawych czasach…

  4. @virago535 Trzeba zrobic wszystko, zeby go wyciagnac z wiezienia.To jeden z najzdolniejszych ludzi w Polsce. Dlatego wlasnie jest niewygodny. Trzeba go wyciagnac, jak sie w latch 70-ych udalo uwolnic Kazimierza Switonia. Tylko, ze wtedy bylo wiecej wolnosci w Polsce, niz dzis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *