7 komitetów wyborczych ma rejestracje we wszystkich okręgach

Główne siły polityczne: PO, PiS, PSL, SLD i PJN oraz dwie partie pozaparlamentarne: Ruch Palikota i Polska Partia Pracy – Sierpień 80 zarejestrowały listy kandydatów do Sejmu w ponad połowie okręgów, co daje im prawo automatycznej rejestracji w pozostałych okręgach – wynika z danych PKW ze środowego przedpołudnia.

We wtorek o północy minął termin zgłaszania do okręgowych komisji wyborczych list kandydatów na posłów oraz kandydatów senatorów. Prawo to miały tylko te komitety, które zostały zarejestrowane wcześniej przez Państwową Komisję Wyborczą.

„Do tej pory 7 komitetów wyborczych: PO, PiS, PSL, SLD, PJN, Ruchu Palikota oraz Polskiej Partii Pracy – Sierpień 80 zarejestrowało swoje listy w ponad 21 okręgowych komisjach wyborczych. Ten próg mogą jeszcze przekroczyć dwa komitety: Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikke oraz Nowa Prawica” – powiedział PAP w środę przed południem sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki.

Podkreślił, że procedura rejestracji list kandydatów jeszcze się nie zakończyła. „Ta procedura dalej biegnie i potrwa minimum około tygodnia” – powiedział Czaplicki. Jak poinformował, do wtorku do godz. 24. okręgowe komisje zarejestrowały 258 list kandydatów na posłów, 75 list czekało na rozpatrzenie, a w stosunku do 10 list okręgowe komisje wezwały komitety do usunięcia wad w zgłoszeniach.

http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory/artykuly/353597,7-komitetow-wyborczych-ma-rejestracje-we-wszystkich-okregach.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *