A. Szlęzak oburzony potraktowaniem obywateli Stalowej Woli na Marszu Niepodległości

– „Cisną mi się na usta bardzo grube słowa: to jest działalność urzędu okupacyjnego, któremu zależy na stłumieniu polskości!” – tak prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak ocenił działalność policji w kontekście wyjazdu stalowowolan do Warszawy na Marsz Niepodległości.Miasto sfinansowało na tę okoliczność wynajem trzech autokarów.

(…)

W miejscowości Zwoleń autokary zatrzymano do kontroli, wylegitymowano ich pasażerów, a pojazdy rozdzielono, aby nie jechały razem. To nie wszystko. Prezydent dysponuje bowiem informacjami, że organizatorzy marszu byli nachodzeni przez policję w domach. Żądano od nich list uczestników.

Całość tutaj:
http://www.stalowka.net/wiadomosci.php?dx=9568

Komentarz: Nie bardzo rozumiem oburzenie Pana Prezydenta. Przecież państwo demokratyczne to państwo rządzone przez reprezentantów „demosu”. Ci reprezentanci muszą się bronić przed „demosem”, bo inaczej przestaliby być jego reprezentami. Jak mawiał pewien rumuński towarzysz: „lud pije szampana ustami swoich przedstawicieli”. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “A. Szlęzak oburzony potraktowaniem obywateli Stalowej Woli na Marszu Niepodległości”

  1. Wedlug ludzi tak roznych jak Henri de Lesquen i Aleksander Dugin nie jestesmy w demokracji ale w oligarchii. Taka opinie podziela rowniez Jean-Yves Le Gallou.

  2. Czego nie rozumie prof. Wielomski? Tego, że Platforma Obywatelska stosuje faszystowskie metody sprawowania władzy? Przed Marszem Niepodległości do domów organizatorów wtargnęła ABW, która potraktowała ich jak przestępców – czy to trzeba specjalnie tłumaczyć? Oburzenie pana Szlęzaka zupełnie zrozumiałe. W kraju panuje faszystowski reżim Tuska, ale „konserwatywne skrzydło PO” zdaje się tego nie zauważać. Albo udaje, że nie widzi.

  3. No fakt. Wzorcowy chadek Donald Tusk przedstawiany jako faszysta to mniej więcej tak, jak umieścić tablicę „uwaga zły pies” na ogrodzeniu, za którym grasuje ratler. Siła propagandy pisofili jest jednak straszna.

  4. Nie utożsamiam się z Marszem Niepodległości, ani z jego organizatorami, ale w pełni podzielam oburzenie Pana Prezydenta Andrzeja Szlęzaka. To co wyprawia partia rządząca rękoma policji i ABW, to już jest przegięcie. Dobrze to świadczy o Panu Szlęzaku, że stanął murem za obywatelami swojego miasta. Brawo Panie Prezydencie! Ma Pan klasę i odwagę cywilną. Stalowa Wola może być z Pana dumna.

  5. Gdyby PiS byl przy wladzy byloby gorzej jesli chodzi o policje ( inna sprawa, ze wtedy by nie mial miejsca MN). Juz slysze to przemowienie Lecha Kaczynskiego „Zero tolerancji dla faszystow”.

  6. @ L. Skurzak, sugeruje Pan, że faszystowskie metody sprawowania władzy w Platformie może dostrzec tylko ten, kto ulegnie propagandzie PiS-u? PiS nie ma tu nic do rzeczy. Władzę od pięciu lat sprawuje Platforma i to jak rządzi, zauważyć można bez pisowskiego filtru w mediach.

  7. @ A. Ratnik, Rozumiem, że skoro za PiS-u policja działałaby radykalniej, jest to wystarczający powód by stwierdzić, że w takim razie Platforma jest łagodna jak baranek? Taką logikę Pan przyjmuje?

  8. @admin: to juz nawet nie wolno napisać, że PO jest złe? Usunęliście mój komentarz, bo udowadniałem p. Ratnikowi, że państwo PO jest bardziej policyjne niż panstwo PiSu? Staliście się tubą propagandową Tuska?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *