Adam Wielomski: Faszyzmy łacińskie. Sen o rewolucji innej niż w Rosji i w Niemczech

Książka poświęcona faszyzmom łacińskim, czyli faszyzmowi francuskiemu, hiszpańskiemu, włoskiemu i portugalskiemu. Składa się z kilku szkiców (rewolucyjny syndykalizm Sorela i Valois, eurofaszyzm R. Brasillacha, Jeune Droite, R. Ledesma Ramos, teoria ras ludzkich J. Evoli, „faszyzm kleszy” Laina, faszyzm portugalski) poświęconych poszczególnym myślicielem i nurtom politycznym.

Cena 16 PLN, 240 stron.

Można kupić w nowej księgarni – Księgarni Biblioteka Konserwatyzm.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Adam Wielomski: Faszyzmy łacińskie. Sen o rewolucji innej niż w Rosji i w Niemczech”

  1. Szkoda, że nie ma spisu treści lub chociaż informacji jak obszerne jest to dzieło. Czy jest to zbiór publikacji, czy kompletne, nowe dzieło. Wcześniej A.Wielomski nie wspominał o planach wydania takowej książki. Planowane jest może jakieś spotkanie w ramach promocji?

  2. @ Bartos – książka ma 240 stron i są to zebrane moje teksty ze „Studiów nad Faszyzmem i Zbrodniami Hitlerowskimi”.

  3. Czy będzie możliwość zakupienia książki na Allegro?(Pytanie również dotyczy drugiej ksiązki która ostatnio ukazała się w serii Konserwatyzm.pl)

  4. (książka ma 240 stron i są to zebrane moje teksty ze „Studiów nad Faszyzmem i Zbrodniami Hitlerowskimi”). no cóż mam nadzieję,że samych tylko pochwał dla żadnego totalitaryzmu czy narodowo- socjalnego ultranacjonalizmu para albo quasi totalitarnego w tej książce nie będzie!

  5. Hmm, jak widac na okladce, jest wyczerniona belgijska Walonia, ale szwajcarska Romandia juz nie. Nikt juz nie pamieta o Arturze Fonjallaz ni o Jerzym Oltramare? I ciekaw jestem jak sie przedstawia historia faszyzmu w Andorze i Monako. Szczerze mowiac, jestem ignoratem w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *