Ambasadorowie Wielkiej Brytanii i USA w komitecie honorowym Parady Równości

„Chcemy wyrazić naszą solidarność z uczestnikami parady, którzy przez pokojowe gromadzenie się działają na rzecz podnoszenia świadomości w zakresie problemów społeczności LGBT (lesbijki, geje, osoby bi i transseksualne) w Polsce. To doskonała okazja, by pokazać, że równość to samo sedno demokracji, wartości cenionej przez oba nasze narody. W „Miesiącu Dumy” wielu amerykańskich ambasadorów w tej części świata weźmie udział w podobnych paradach i wydarzeniach. Czynimy to, by pokazać, że prawa społeczności LGBT to prawa człowieka. Stany Zjednoczone są dumne z tego, że bronią tych praw – zarówno w Ameryce, jak i za granicą” – napisał w oświadczeniu dla „Gazety” Lee A. Feinstein, ambasador USA w Polsce. Obok niego na paradzie pojawi się ambasador Wielkiej Brytanii. Nigdy na niej nie była prezydent Warszawy. Kolejny już raz nie zgodziła się też udzielić Paradzie Równości swojego patronatu.

http://m.warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,106541,11841346,Ambasadorowie_w_komitecie__Parada_rownosci_z_nowa.html

Komentarz: Wszystkim rusfobom pragniemy zwrócić uwagę, że impreza ta nie ma patronatu ambasadora Federacji Rosyjskiej… [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Ambasadorowie Wielkiej Brytanii i USA w komitecie honorowym Parady Równości”

  1. To jest zwyczajna ingerencja w wewnetrzne sprawy Polski.Wcale to nie dziwi ze strony Anglojezycznych, bo przez wieki kultywowali w swych spoleczenstwach brutalna sile i teraz maja retour de bâton. Ambasador RFN tez jakos nieobecny.

  2. „Jeśli chodzi o tematy ważne dla katolików, takie jak aborcja czy prawa homoseksualistów, cieszę się, że w tej kampanii mówiło się o nich mniej. Mam wrażenie, że gorące debaty z pogranicza prawa i religii od lat są w Polsce inspirowane przez rosyjskie służby specjalne, żeby podzielić środowiska konserwatywne w momencie, gdy waży się polska podmiotowość” – Wojciech Wencel. Niewątpliwie każdy, kto będzie protestował przeciw działaniom panów ambasadorów, zostanie okrzyknięty ruskim agentem. W przyszłym roku Wencla pewnie zobaczymy w pierwszym szeregu tego marszu. Okazuje się, że Artur Górski zawierając koalicję na Ursynowie był protoplastą głównego nurtu „polskiej prawicy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *