Antifa obrzuciła butelkami marsz ONR

W pobliżu ul. Stawowej na narodowców czekała kontrmanifestacja działaczy Śląskiego Ruchu Antyfaszystowskiego, którzy już wcześniej zapowiadali swój sprzeciw wobec obchodów rocznicy powstania Obozu Narodowo-Radykalnego.

To właśnie w tym miejscu funkcjonariusze otoczyli i zamknęli ok. 40-sobową grupę „antyfaszystów”. Wcześniej doszło do ataku na jednego z policjantów. Sprawcę napadu ma wskazać zapis wideo. Zatrzymani aktywiści Antify zostali przewiezieni autobusami na komisariat, gdzie ich zeznania będą konfrontowane ze wspomnianym zapisem policyjnej akcji. Jak powiedział portalowi Gazeta.pl, rzecznik katowickiej policji, podkom. Jacek Pytel, jednej osobie zostanie postawiony zarzut czynnej napaści na policjanta, a trzem innym: zakłócania legalnej demonstracji.

Obóz Narodowo-Radykalny powstał w 1934 r. W 2005 r. podjęto próbę stworzenia jednolitej organizacji, nawiązującej do swojego przedwojennego pierwowzoru. Coroczne marsze ONR-u są organizowane w różnych miastach i gromadzą kilkuset narodowców z różnych części Polski. Każda z manifestacji spotyka się ze sprzeciwem środowisk lewicowych.

AM/Katowice.gazeta.pl

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/antifa_obrzucila_butelkami_marsz_onr_20494

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *