Antoni Macierewicz (PiS) na pogrzebie masona

W dniu 29 marca 2012, w godzinach popołudniowych, pochowaliśmy naszego Brata Jana Winczakiewicza na cmentarzu Montmorancy (blisko Paryża). Uroczystość religijna odbyła się przed południem w Lailly en Val Val i w kaplicy zamkowej w Blois.

Na cmentarzu byli w obecności Jego żony Joclyne i krewnych: kuzynki Hanny Winczakiewicz i kuzyna Antoniego Macierewicza z Polski, Bracia z Loży „Copernic” i ich bliscy :
Sergiusz Chądzyński, Marek Franciszkowski, Jan Karczewski, Magda Knychalska, wdowa po Bracie Witoldzie, Mila i Emanuel Łopattowie, Jerzy Neumark, Anna i Jean Wojciech Sicińscy, Piotr Szemiński, Agata i Andrzej Wolscy i Witold

Zachorski, który reprezentował Bibliotekę Polską w Paryżu. Rząd Rzeczypospolitej Polski reprezentował Konsul Generalny.

Nad trumną zabrali głos : mistrz ceremonii pogrzebowej, który na prośbę Jocelyne Winczakiewicz odczytał francuskie tłumaczenie wiersza Brata Jana „Vivre” („Byle jak”), w imieniu Biblioteki Polskiej w Paryżu Witold Zahorski, odczytal wiersz Brata Jana „Na przeniesienie zwłok Kazimierza Wierzyńskiego do Warszawy ”, w imieniu przyjaciół Sergiusz Chądzyński przypomniał życiorys Zmarłego, następnie parę słów wypowiedział Konsul Ambasady Polskiej w Paryżu. a na zakończenie zabrał głos Antoni Macierewicz, który mówił o swoich kontaktach z Bratem Janem i o jego patriotyżmie. Pogrzeb odbył się w podniosłym duchu bez niepotrzebnego patosu – prawdopodobnie Brat Jan takiej atmosfery się spodziewał.

Za: http://arsregia.pl/pogrzeb-jana-winczakiewicza/

Komentarz: Nie ma to jak katolicyzm otwarty: raz można wierzyć w nadprzyrodzone okoliczności towarzyszące “zamachowi smoleńskiemu”, a za drugim razem być na pogrzebie “brata”.

a.me.

[Głosów:1    Średnia:1/5]
Facebook

0 thoughts on “Antoni Macierewicz (PiS) na pogrzebie masona”

  1. Bezsensowne czepiactwo i głupi komentarz. Od kiedy to katolikowi nie wolno uczestniczyć w pogrzebie niekatolika?

  2. Co w tym niby dziwnego? Każdy, kto ma choćby minimalne pojęcie o historii opozycji demokratycznej w PRL, wie doskonale, że p. Macierewicz obracał się głównie wokół jego laickiego, lewicowego i masońskiego skrzydła: KOR, Zespół Doradców NSZZ, rząd p. Olszewskiego… czekamy na kolejne wstrząsające odkrycia p. Mellera, np. na temat koloru trawy.

  3. dziedzic: Uczestniczyć to jedno, a mówić o kimś “brat” w kontekście towarzystwa masońskiego to druga rzecz. Z jednej strony udawanie konserwy katolickiej w Radiu Maryja, z drugiej podlizywanie się ludziom, którzy dużo mogą. Obrzydliwy konformizm. Odrażająca jest to postać. Mowa o Macierewiczu oczywiście.

  4. Antoine – PiS,” Rozglosnia Torunska” i ” N.DZ”. to zlo absolutne? to na powaznie czy zart? zlo absolutne jest gdzie indziej i z pewnoscia nie jest to ani pis ani rozglosnia i n.dz. jak mozna byc tak zaslepionym? jezeli to jest zlo absolutne to czym jest gazeta wborcza, tvn, polityka , wprost i cala masa innych smieci?

  5. Czyli z Macierewiczem jest gorzej niż myślałem. Bezsensowne czepiactwo i głupie komentarze pojawiły poczynając od komentarza pewnego dziedzica. Wzmianka dobra, tak wiadomość ta mogłaby przejść bez odpowiedniego rozgłosu. Bardziej niebezpieczne są PiS czy media toruńskie niż TVN i reszta kompanii. Posługując się religijną analogią – w taki sam sposób w jaki heretycy są gorsi niż poganie.

  6. Dziedzic ma racje. Plebs sie czepia. Z newsa wynika, ze zmarly byl krewnym (kuzynem) Macierewicza, nie wynika natomiast explicite, ze to Macierewicz uzyl nazewnictwa “brat”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *