Antypolska wypowiedź izraelskiego trenera

Maor Melikson zmienił zdanie i chce grać w polskich barwach. Głos w tej sprawie zazabrał trener Eli Cohen, który pracował z Meliksonem w Beitarze Jerozolima i odkrył talent Maora Trener przestrzega go przed tym ruchem:

Nie wiem skąd ten zapał. Ja bym tego nie zrobił. Zastanowiłbym się dwa razy. Kto mu zagwarantuje, że po jednym, dwóch meczach będzie nadal grać w polskiej kadrze? Odrzucić patriotyzm? Reprezentować kraj, na którego ziemi zginęły miliony Żydów i który do dziś zmaga się z antysemityzmem? Powinien to przemyśleć dwa razy. Bóg wie, jak to odbiorą kibice.

źródło

[aw]
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Antypolska wypowiedź izraelskiego trenera”

  1. „Reprezentować kraj, na którego ziemi zginęły miliony Żydów” A to nasza wina? „Kraj […] który do dziś zmaga się z antysemityzmem” Gdyby nie powszechny udział żydowski w rewolucjach, oskarżenia wobec nas, oraz destabilizacji stosunków międzysąsiedzkich pomiędzy Polską, Rosją i Niemcami nie byłoby żadnego „antysemityzmu”. OD SIEBIE. Reprezentacja Polski to ma być reprezentacja Polski. Jak Murzyn może odzwierciedlać poziom piłkarski Polaków? Weźmy wszyscy naturalizujmy Brazylijczyków i Argentyńczyków…i jak to oceni poziom piłkarski jakiejś nacji/państwa?

  2. Co dobrego wam ztrobiliśmy, że tak nas nienawidzicie? Jeszcze nikt z was nie przeprosił nas za to, że byliście czwartym zaborcą.

  3. To oczywiste Prawdziwa Prawico. Nienawidzą nas dlatego, że bronimy Katolicyzmu, Watykanu z Papieżem na czele. Żydzi najbardziej nienawidzą Rzymskich okupantów co na 2000 lat zniszczyli ich ojczyznę. Teraz jest czas dobijania ostatniej twierdzy Rzymskiej. Żydzi chcą upodlić Watykan i zmusić go by wyrzekł się swoich kłamstw i oddał im dziedzictwo – Torę. Jako Polacy nie jesteśmy wrogami dla Żydów ale jako zażarci Katolicy jesteśmy już opowiedzieliśmy się po stronie barykady. Może to nie byłby zły pomysł i może lepiej przejść na Judaizm.

  4. To zwyczajna głupia wypowiedź, która obnaża nieuctwo w niektórych państwach i bezradność działań polskiej dyplomacji, która nie potrafi na takie wyskoki reagować. Tylko po co te fobie wylewane na forum? Osobiście odradzam wrzucanie wszystkich Żydów, żydów i Izraelczyków do jednego worka. W Izraelu są ludzie przychylni Polsce, nieprzychylni Polsce i obojętni Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *