Armia Krajowa „bandą przestępczą”?

Pod hasłem „A Wilno nasze było i jest” radykałowie z Litewskiego Związku Młodzieży Narodowej uczcili w piątek w Wilnie 72. rocznicę odzyskania przez Litwę stolicy, potępiając na wiecu „imperialistyczne zakusy Polski”.

Wieczorem, przy świetle pochodni, na placu Łukiskim odbył się wiec. Około 150 jego uczestników przyjęło rezolucję, zawierającą m.in. apel do przedstawicieli najwyższych władz kraju, by „zabiegały o przyznanie przez stronę polską faktu okupacji Wilna i Wileńszczyzny” w dwudziestoleciu międzywojennym. Autorzy rezolucji żądają też, by „na najwyższym szczeblu została zbadana działalność na Litwie Armii Krajowej, która nie była niczym innym jak bandą przestępczą, kolaborującą z okupantami, mordującą litewskich cywilów”.

Domagają się też zapewnienia, by „inne państwa nie wtrącały się w sprawy wewnętrzne Litwy i nie finansowały nielojalnych grup osób”, a także opracowania „strategii oświatowej, która przewidywałaby tzw. wariant łotewski”, gdzie w szkołach mniejszości narodowych co najmniej 50 proc. przedmiotów wykłada się w języku państwowym.

Dziennik.pl

Całość na:http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/364163,wiec-nacjonalistow-w-72-rocznice-odzyskania-wilna.html

Dodał Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Armia Krajowa „bandą przestępczą”?”

  1. no proszę, nacjonaliści na całym świecie są tacy sami. zupełnie jakbym słyszał tych z naszego podwórka. jedna banda kolektywistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *