Artur Górski (PiS) wierzy w zamach smoleński

Trzy lata temu poseł Artur Górski udzielił wywiadu „Oskarżam Moskwę” „Naszemu Dziennikowi” ze specjalnego pociągu, wracającego ze Smoleńska, po katstrofie samolotu prezydenckiego. Wtedy Pan Poseł musiał się z niego gęsto tłumaczyć. Ale wczoraj ponownie zamieścił go na swoim profilu fb. Zacytujmy kawałki:

– Mam niemal pewność, że Rosjanie mataczą. Oczywiście opieramy się jeszcze na samych przesłankach i strzępach informacji, ale dla Rosjan już nie ma wątpliwości, że za katastrofę odpowiada pilot, który miał popełnić błąd w sztuce, lub nawet sam prezydent Lech Kaczyński, który był nazbyt zdeterminowany, żeby wziąć udział w uroczystościach katyńskich wraz z Rodzinami Katyńskimi, harcerzami i posłami PiS. Tymczasem jeśli złoży się w całość informacje, które napływają, nawet jeśli odnoszą się do różnych domniemanych scenariuszy, a także weźmie się pod uwagę ewentualne intencje Rosjan, to można powiedzieć, choć bez stuprocentowej pewności, bo dziś bez namacalnych dowodów, że Rosja jest w jakimś sensie odpowiedzialna za tę katastrofę, za ten nowy Katyń.

(…)

Rosjanie chcieli prawdopodobnie uniemożliwić prezydentowi Kaczyńskiemu wzięcie udziału w sobotnich uroczystościach, aby ich ranga i wymowa nie przyćmiła tych sprzed kilku dni. Wiadomo, że prezydent Kaczyński ani z Mińska, a tym bardziej z Moskwy nie zdążyłby na uroczystości w Katyniu, a wtedy te nie miałyby wymiaru oficjalnego, nie zakłóciłyby w swojej wymowie rosyjskiego przekazu sprzed paru dni. Zatem ta dywersja, jeśli faktycznie takie były motywy Rosjan, miała wymiar polityczny. Pamiętajmy także, że odszedł prawdziwy polski patriota, który nie bał się być twardy wobec Rosjan, który chciał prowadzić politykę partnerstwa, a nie wasalstwa.

Komentarz: Zwracamy uwagę na brak wzmianki o „dwóch wybuchach na pokładzie” i o „trzech osobach, które przeżyły katastrofę”. Trzy lata temu ortodoksja w tej kwestii nie została jeszcze ustalona. Dziś byłyby to już poglądy heterodoksyjne wobec smoleńskiego wyznania wiary. Ale ogólna treść doktryny mieści się w głównym nurcie tej fideistycznej wiary. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Artur Górski (PiS) wierzy w zamach smoleński”

  1. „…Rosjanie chcieli prawdopodobnie uniemożliwić prezydentowi Kaczyńskiemu wzięcie udziału w sobotnich uroczystościach, aby ich ranga i wymowa nie przyćmiła tych sprzed kilku dni. …” – ciekawe co PiS-owcy mówiliby, gdyby kontroler lotu odmówił zgody na ladowanie? Argumentacja byłaby zapewne identyczna. Innymi słowy, coby Wania nie zrobił, byłoby to na szkode prezydenta Kaczyńskiego.

  2. P.poseł Artur Górski po prostu wierzy w to, co jest oficjalnym wyznaniem wiary PiS. Gdyby przeszedł do PO to musiałby zacząć wierzyć w błąd pilotów.

  3. Jeszcze 10-11 kwietnia „owego roku” było tzw. „oczywistą oczywistością” że „źli ludzie ze SpecNazuKGB/FSB/NKWD/CzeKa” dobijali licznych „ocaleńców” strzałem z pistoletu. Były i takie „wiarygodne filmiki”, i „zeznania”. Czyżby ocalało wiecej osób? Jeśli tak, to dlaczego Pan Macierewicz zaniża liczbe „zamordowanych”?

  4. Nie tak dawno, żebyśmy się zgodzili na zło jakie nam czyni Jaruzelski, przedstawiali nam je jako „mniejsze zło”. Miejsca na DOBRO nie było. Teraz nam przedstawiają „mniejsze kłamstwo” Macierewicza jako alternatywę dla „większego kłamstwa” Millera. Miejsca na PRAWDĘ nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *