askakujący akt solidarności PJN z …

Europoseł PJN Marek Migalski przyszedł dziś do studia „Faktów po Faktach” w muszce. – Wszyscy powinniśmy być Korwinami – zadeklarował polityk. Dzisiaj Sąd Najwyższy zdecydował, że protest dotyczący niezarejestrowania list Nowej Prawicy pozostawiony zostanie bez rozpoznania. Oznacza to, że partia Janusza Korwina-Mikkego nie wystartuje we wszystkich okręgach wyborczych. – Tak jak wszyscy popieramy wolną konkurencję w ekonomii powinniśmy popierać uczciwość w wyborach – mówił Migalski w TVN 24.

Podobne zdanie wyraził Janusz Wojciechowski z PiS. – Orzeczenie trzeba szanować – mówił. Jak zaznaczył, aby je skomentować „trzeba się zapoznać z uzasadnieniem”. – W Kodeksie Wyborczym jest bardzo wiele różnych pułapek, gdzie wybory mogą być wypaczane przez takie wpadki. PKW powinna się wytłumaczyć – przekonywał polityk PiS.

Paweł Zalewski (PO) podkreślił, że „do tej pory, to prawo wyborcze nie było krytykowane”. – Systemowo to prawo spełnia swoją rolę, co nie oznacza, że nie ma w nim jakichś luk. Tak czy inaczej poparcie dla tej partii (Nowej Prawicy – red.) nie jest wielkie. Ale w takich sytuacjach prawo powinno działać na korzyść tych, którzy chcą zarejestrować listy wyborcze – przekonywał polityk PO w TVN 24.

http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/dzisiaj-wszyscy-powinnismy-byc-korwinami,1,4856728,aktualnosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *