Austria: młodzi socjaliści podpalili własny lokal, winę zrzucili na „prawicowych ekstremistów”

Młodzi socjaliści z Jusos, socjaldemokratycznej młodzieżówki, donieśli w ostatnich dniach prasie oraz prokuraturze o podpaleniu ich lokalu w Innsbrucku oraz zdemolowaniu jego wnętrza przez „prawicowych ekstremistów”. Włamywacze mieli się dostać do lokalu przez okno, zniszczyć sprzęty, podpalić wiszące plakaty na ścianach, a także narysować na nich szereg swastyk.

(…)

Tymczasem jak się okazało, podpalaczem-prowokatorem był wspomniany 17-letni członek socjalistycznej młodzieżówki. Przyznał się do podpalenia i narysowania swastyk podczas przesłuchania na posterunku policji. Jak zeznał, celem prowokacji miało być wywołanie nagonki prasowej na miejscową prawicę.

http://autonom.pl/index.php/news/informacje/1638-austria-mlodzi-socjalisci-podpalili-wlasny-lokal

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Austria: młodzi socjaliści podpalili własny lokal, winę zrzucili na „prawicowych ekstremistów””

  1. Jak nic przywodzi to na myśl podpalenie Reichstagu przez Hitlera i obarczenie winą komunistów. Okazuje się, że nie tylko Lenin i jego idee są wiecznie żywe.

  2. nie reagujmy jak psy pawłowa na hasło „pożar”. wiadomo, że podczas tresury szkolno-domowej w ciągu ostatnich 70 lat sporo odruchów warunkowych było można nabyć, ale po co zaraz szukać skojarzeń za górami i za lasami? jak nic przywodzi to na myśl podpalenie hali stoczni gdańskiej w dniu 14.11.1994, nie reichstagu. czy pożar reichstagu był skutkiem podpalenia nie wiadomo na pewno do dziś, więc analogia nie jest taka oczywista. pożar w austrii i gdańsku z całą pewnością są wynikiem podpalenia… ;->>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *