Bankowy gigant idzie do Polski. Już niebawem w Warszawie

Największy na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) otworzy w Warszawie swój oddział. To dopiero pierwszy krok w kwestiach współpracy z Polską. Azjaci poważnie myślą o kolejnych inwestycjach nad Wisłą.

Jak przypomina Bartosz Komasa, który pomaga założyć BoC w Polsce, prezydentowi Bronisławowi Komorowskiego podczas wizyty w Chinach towarzyszyło wiele firm z top 50 w Polsce, między innymi Orlen, KGHM, Energa czy Enea. Są zainteresowane współpracą. Chcemy im pomóc ją zrealizować – mówi.

Szef polskiego oddziału Wenb Hou mówi, że BoC jako instytucja finansowa nie zajmuje się bezpośrednimi inwestycjami zagranicznymi, ale je ułatwia. Widzimy ogromne zainteresowanie chińskich firm inwestycjami w Polsce. Z prognoz banku wynika, że liczba firm chińskich, jak i obywateli Chin w Polsce będzie szybko wzrastać. Chcemy stanowić most pomiędzy Polską a Chinami – podkreśla.

Dziennik.pl

Od Redakcji: Otwarcie oddziału przez ICBC w Polsce, to jeden ze skutków grudniowej wizyty prezydenta w Państwie Środka. To dobra informacja świadcząca o tym, że niedawna pozbawiona rozsądku wypowiedź ministra Sikorskiego – pouczył wówczas władze Chin i Rosji co powinny czynić w kwestii Syrii – pozostaje bez silnego wpływu na relacje Warszawa-Pekin. /sn/

Całość na:http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/383790,oddzial-bank-of-china-powstanie-w-warszawie.html

Dodał Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Bankowy gigant idzie do Polski. Już niebawem w Warszawie”

  1. Nie oficjalnie mówi się, że redaktorzy konserwatyzm.pl -za zasługi dostaną tam stołki dyrektorskie 😉

  2. Nie wiem czemu, ale jakoś dziwnie mnie ta wiadomość ucieszyła. Ciągle tylko się słyszy o „lehman brothersach” czy „goldman sachsach”. Zdecydowanie wole Chińczyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *