Beata Szydło (PiS) będzie przyszłym ministerem finansów?

W związku z objawieniem się kandydatki na ministra finansów, która miałaby zastąpić ministra Rostowskiego, zaciekawiony sięgnąłem do CV Pani Poseł, będącej wceprezesem PiS i głównym ekspertem ekonomicznym tej partii:

W 1989 ukończyła studia w Katedrze Etnografii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 1989–1995 była doktorantem na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UJ. W 1997 ukończyła studia podyplomowe dla menedżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a w 2001 w Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie zarządzania terytorialnego.

Od 1987 do 1995 pracowała jako asystent w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, następnie kierowała działem merytorycznym w Libiąskim Centrum Kultury w Libiążu. W latach 1997–1998 była dyrektorem Ośrodka Kultury Urzędu Gminy w Brzeszczach. W 1998 objęła stanowisko burmistrza gminy Brzeszcze, które zajmowała do 2005. Pełniła także funkcję radnej powiatu oświęcimskiego z listy Akcji Wyborczej Solidarność (1998–2002). W 2004 została wiceprezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Brzeszcze.

W 2005 wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości i z jego listy została wybrana na posła V kadencji.

Źródło
Komentarz: Faktycznie, wiedza i doświadczenie ekonomiczne Pani Poseł Beaty Szydło przytłaczają. Panie Boże chroń nas przed takimi „specjalistami” od finansów. W PiS nie ma już nikogo choćby z licencjatem z ekonomii? Ławka jest już aż tak krótka, że trzeba wysyłać do Ministerstwa Finansów etnografów? [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Beata Szydło (PiS) będzie przyszłym ministerem finansów?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *