Będę miał proces o hel

W dniu 19 maja, pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, w tym Jarosława Kaczyńskiego, mecenas Rafał Rogalski, skierował do mnie pismo przedsądowe. Domaga się w nim przeprosin za mój następujący wpis na blogu na Salonie 24 z dnia 1 maja: (http://www.jflibicki.salon24.pl/302709,mecenas-rogalski-u-ministra-klicha)

oraz wpłaty 20 tysięcy złotych na rzecz krakowskiego Stowarzyszenia Katon, któremu prezesuje minister Zbigniew Ziobro (pismo poniżej).

 

 http://jflibicki.web-album.org/

 

Uważam, że w żaden sposób nie naruszyłem dóbr osobistych mecenasa Rogalskiego. W związku z tym odmawiam spełnienia wszystkich zawartych w tym piśmie żądań. Warto przypomnieć, że z głoszonych teorii dotyczących wpływu helu na dramat smoleński, mecenas Rogalski – także jak mniemam pod naciskiem posłów PiS – wycofał się błyskawicznie, gdyż – jak sądzę uznał iż – stawiały one jego osobę w dość niefortunnym świetle.

 

Jeśli miało by dojść do ewentualnej rozprawy, kwestia ta stałaby się z pewnością tematem niezliczonych spekulacji. Kierowany szczerą troską o wizerunek medialny Pana Mecenasa usilnie odradzam mu takie posunięcie. Stosowną odmowę spełnienia wyliczonych w piśmie żądań na ręce pozywającego niezwłocznie prześle mój pełnomocnik mecenas Ludwik Skurzak.

Jan Filip Libicki

[aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Będę miał proces o hel”

  1. Dramatyzm sytuacji polskiej Prawicy polega na tym, że musimy walczyć na dwa fronty: zamiast skupić się tylko na walce z lewacką kontrkulturą trzeba jeszcze bronić Polski przed równie niebezpiecznym dla naszego kraju pisowskim mesjanizmem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *