Bezpłatny e-book w rocznicę tragicznej śmierci Muammara Kaddafiego

Rok temu, 20 października, świat obiegła informacja o śmierci z rąk rebeliantów libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego. Ta symboliczna data stała się jedną z głównych cezur przetaczającej się przez Afrykę i Bliski Wschód tzw. Arabskiej wiosny. Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych prowadziło monitoring wydarzeń w Libii. Naszym analitykom udało się odwiedzić nawet Trypolis w trakcie natowskich bombardowań. Obecnie oddajemy bezpłatnego ebooka, który jest zapisem tego monitoringu…

 

Oddajemy w ręce Czytelników kompletny zapis programu analitycznego Libia 2011. Liczymy, że ten materiał nie tylko pomoże zrozumieć skalę konfliktu na terenie Libii, ale także wypełnić wiele luk w informacjach na ten temat. Jego główny autor i redaktor Kornel Sawiński starał się zawrzeć najważniejsze informacje, które były z reguły pomijane w mediach na terenie Polski i nie tylko. W dużej mierze ta sztuka udała mu się, zaś zgromadzone informacje należą do bardziej interesujących w tym zakresie.

W książce znajduje się też ważna część analityczna, składająca się z szeregu artykułów, które zostały wybrane do tego programu w trakcie jego trwania. Są to różne głosy, różnych ekspertów i dziennikarzy, które nie składają się na jeden spójny obraz. Wręcz przeciwnie – mają one tworzyć polemikę, gdyż dojście do jednolitego wizerunku tej wojny na tym etapie wiedzy, jest absolutnie niemożliwe. W kontekście tym nie można zapominać o słynnym orwellowskim stwierdzeniu: „Kto rządzi teraźniejszością, ten rządzi przeszłością”

Oddajemy w ręce naszych czytelników bezpłatny ebook. Kolejny pojawi się wkrótce…

Pobierz bezpłatny ebook Libia 2011

http://www.geopolityka.org/e-books-ecag/1825-bezplatny-e-book-w-symboliczna-rocznice

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *