Bielecki:

– 80 procent Polaków mówi, że chciałoby mieć złotówkę u siebie, to dla mnie jest to szokujący wynik. To mnie niezwykle cieszy. To znaczy, że jest to zupełnie inne pokolenie. Pokolenie, które wierzy w pieniądz, który zbudowaliśmy w Polsce, że jest wartością. Moje pokolenie, moi rodzice, ja, wierzyliśmy tylko w amerykańskiego dolara i to nie w banku, tylko schowanego pod materacem – powiedział w „Przesłuchaniu RMF FM” Jan Krzysztof Bielecki.

Były premier podkreślił, że integracja europejska i sama Unia jest dla Polski przyszłością. Jak zaznaczył podobne zdanie do niego mają wszyscy – „od prawa do lewa”. Bielecki ocenił także, że euro jest dobrymrozwiązanie pod warunkiem, że kieruje się realiami gospodarczymi i twardą dyscypliną. Przypomniał również, że właśnie taką formułę wspólnej waluty zawsze popierali Polacy. – To też ciekawe, że my Polacy, nie boimy się twardej dyscypliny finansowej, której się tak panicznie boją niektóre kraje w Europie – przekonywał.

Gość radia RMF FM wyraźnie zaznaczył, że pożyczka do MFM nie oznacza od razu, że polscy podatnicy będą w ten sposób pomagali Grekom czy Włochom, którzy zadłużają się na potęgę. – To nigdy stratą nie będzie, to jest pożyczka, która jest dobrze oprocentowana. Poza tym to jest pożyczka najbardziej wiarygodnej instytucji na świecie, więc jeżeli chcemy cokolwiek robić z tymi pieniędzmi, to nie ma lepszego i bezpieczniejszego miejsca na świecie niż Międzynarodowy Fundusz Walutowy – argumentował.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/bielecki-polacy-wola-zlotowke-to-szokujace,1,4975121,wiadomosc.html 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *