Błaszczak liczy na przywrócenie kary śmierci

Wczoraj Jarosław Kaczyński zapowiedział, że PiS złoży projekt zmian w kodeksie karnym przywracający m.in. karę śmierci. Dziś Mariusz Błaszczak wyjaśniał jak to osiągnąć. Wygląda na to, że politycy Prawa i Sprawiedliwości liczą na pomoc nowego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, znanego ze swoich konserwatywnych poglądów.

– 95 proc. zabójców wychodzi na wolność przed terminem. Siedem lat, to średnia jaką odsiadują w więzieniu. Mamy problem z prawem w Polsce. Człowiek sądzony w procesie w Łodzi (zabójca działacza PiS w biurze partii w Łodzi – red.) był świadomy swoich czynów. Teraz twierdzi, że w więzieniu będzie miał wikt i opierunek. A kara śmierci by odstraszała – przekonywał Mariusz Błaszczak w TVN 24.

Według przewodniczącego klubu PiS kara śmierci powinna funkcjonować właśnie jako przepis odstraszający morderców. Co jednak nie znaczy, że nie byłaby wykonywana. – Trzeba przede wszystkim ochraniać ofiarę, jej interesy mieć na względzie. Elity uważają, że osoby dopuszczające się morderstw da się zresocjalizować. Ale jeśli zabójca wie, czego się dopuszcza, jest świadomy swojego czynu, to powinna obowiązywać kara śmierci. Ona nie powinna być nadużywana – to ostateczność. Ale powinna być wykonywana w szczególnych przypadkach – mówił polityk PiS.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/blaszczak-kara-smierci-powinna-wrocic-do-wymiaru-s,1,4934122,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *