Bp. Mering: Nie dla satanisty w TVP 2

„Bracia i Siostry!

Oniemiałem ze zdumienia: publiczna telewizja, utrzymywana z pieniędzy podatników, mająca respektować to, co się nazywa wartościami uniwersalnymi, a więc: prawdę, dobro, sprawiedliwość; która powinna służyć wszechstronnemu rozwojowi człowieka, budowaniu społecznego pokoju, obiektywizmowi i ładowi moralnemu – planuje udział „Nergala” (Adama Darskiego) – nie kryjącego swojego zaangażowania w satanizm i pogardy dla chrześcijaństwa – w programie „The Voice of Poland” od jesienie 2011 roku, w Programie Drugim Telewizji Polskiej! Bluźnierca, satanista, miłośnik wcielonego zła dostanie do dyspozycji ekran publicznej telewizji, by łatwiej mógł głosić swoje trucicielskie nauki.

Non possumus! – powiedzieli kiedyś Polscy Biskupi Cezarowi moszczącemu sobie gniazdo na ołtarzu. Nie wolno udawać, że nic się nie stało, nawet jeśli okrzyczą nas wstecznikami, nietolerancyjnymi katolikami, czy jakimiś tam „beretami”! Nie! Jako obywatele mamy prawo ujawniać i głosić swoje zdanie. Moich Diecezjan proszę o odwagę w obronie Bożych Praw; błagam i żarliwie zachęcam Młodzież i Dorosłych do:

* ujawniania swojej niezgody na obecność Nergala w publicznej TVP poprzez protesty kierowane do Dyrekcji Programu Drugiego TVP;

* składania podpisów na stronie internetowej Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy: www.ksd.media.pl;

* modlitwy, zwłaszcza do św. Michała Archanioła, by w Polsce Imię Boga nie było publicznie obrażane; tą modlitwą obejmijmy także wspomnianego bluźniercę, „który nie wie, co czyni”;

* aktywnego włączenia się duchownych w akty protestu, pokierowanie nimi; jesteśmy pełnoprawnymi obywatelami naszego kraju i wolno nam ujawniać swoje poglądy;

* nagłośnienia tej sprawy w całej diecezji: z kulturą, ale równocześnie bardzo zdecydowanie;

* wykorzystania wszelkich publikatorów do akcji protestacyjnych, ambony, pism parafialnych, sal katechetycznych, lokalnych rozgłośni radiowych i telewizyjnych;

* uświadamiania wiernym, że mamy bardzo realne sposoby wpływu na to, co pojawia się na ekranach – choćby przez obywatelski protest niepłacenia za abonament, jeżeli prośby i apele pozostaną bez echa.

Nie możemy milczeć, kiedy w drastyczny sposób narusza się przywiązanie wiernych do chrześcijaństwa. Niedawno Nergal został „rozgrzeszony” przez Sąd w Gdyni za publiczne poniżenie Pisma Świętego i słowa: „.żryjcie to gówno!”, a Kościół nazwał „zbrodniczą sektą”. Nie możemy milczeć ani ze strachu, ani z woli przypodobania się osobistym wrogom Pana Boga, ani z motywów politycznej poprawności, czy obojętności! Nie obawiajmy się: „na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat” – mówi nam Chrystus! (J16,33). Wszystkim zatroskanym o Bożą sprawę – najserdeczniej błogosławię”.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Bp. Mering: Nie dla satanisty w TVP 2”

  1. Wygląda na to, że w kwestii niepłacenia abonamentu wszyscy Biskupa posłuchają, lub posłuchali już wcześniej. Przezornie natomiast nic nie mówi się w apelu o oglądaniu. Tymczasem dopiero spadek oglądalności byłby dla TV powarzynym uderzeniem finansowym. Może to za duże wymagania? W końcu pasterz zna swoje owieczki. Jako chrześcijanie mamy zakaz oglądania byle czego, tym bardziej nie będę na to wydawał pieniędzy. Lub wersja chrześcijańska light: nie płacę, więc uczciwość nakazuje mi nie oglądać…. Heh. Dzięki, jednak, choć i za taki skromny i niewymagający apelik.

  2. Szczerze powiedziawszy ten Nergal to pierwszy jawny satanista. Wielu z nich to sataniści ukryci, vide poparcia dla PO czy SLD, partii popierających mordowanie niewiniątek.

  3. Bóg zapłać za odwagę w słusznej sprawie! Oby to było jakieś przebudzenie co do aktów odwagi polskich hierarchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *