Breivik groził papieżowi i Włochom

W liście rozesłanym na kilka godzin przed piątkowymi zamachami w Norwegii ich sprawca Anders Behring Breivik groził również papieżowi i Włochom – poinformował włoski socjolog Massimo Introvigne, przedstawiciel OBWE ds. walki z rasizmem i dyskryminacją.

W rozpowszechnionej przez agencję ANSA analizie przesłania, która w poniedziałek ukaże się w katolickim dzienniku internetowym "La bussola quotidiana", Introvigne napisał: "Breivik, daleki od bycia fundamentalistą chrześcijańskim i ochrzczony w norweskim Kościele luterańskim, określił się jako +kulturowy chrześcijanin+, dla którego odwoływanie się do chrześcijańskiego dziedzictwa służy instrumentalnie jako narzędzie antyislamskie".

Analizując poglądy sprawcy masakry włoski ekspert, który jest znawcą nowych ruchów religijnych, podkreślił, że Kościoły chrześcijańskie nie są gotowe walczyć z islamem. "Dlatego Breivik zaproponował nawet zwołanie wielkiego europejskiego kongresu chrześcijańskiego, z którego narodziłby się jednolity, antyislamski europejski kościół" – stwierdził Introvigne.

Według włoskiego socjologa Breivik groził też bezpośrednio papieżowi Benedyktowi XVI pisząc o nim, że "porzucił chrześcijaństwo i europejskich chrześcijan i powinien być uważany za papieża tchórzliwego, niekompetentnego, skorumpowanego i nielegalnego".

Dziennik.pl

Całość na:http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/347336,wloski-ekspert-z-obwe-breivik-grozil-papiezowi-i-wlochom.html

Dodał Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Breivik groził papieżowi i Włochom”

  1. Najwyzszy czas, zeby przestac mowic o chrzescijanstwie tylko o katolicyzmie i protestantyzmie. Masoni i Luterani blisko sie trzymaja, z katolicyzmem nie ma to nic wspolnego.

  2. Uważam podobnie. Trzeba rozróżniać katolicyzm od protestantyzmu. A używanie pojęcia chrześcijanin tylko zamydla obraz. Kościół Katolicki zabrania swoim wiernym przynależności do masonerii a zbory luterańskie czy inne organizacje o rodowodzie protestanckim nie widzą w tym nic nie właściwego. Masoneria jako blisko skoligacona z syjonizmem jest jedną z odmian cywilizacji żydowskiej. Tam jest przewaga ideologi nad etyką więc efekty tego są takie, że w imię danej ideologi morduje się przeciwnika. Tak postępują Żydzi w stosunku do Palestyńczyków a Palestyńczycy z Żydami. Tak też postąpił Breivik.

  3. @Magdalena Zietek Slusznie, protestantyzm jest antyteza chrzescijanstwa, bardziej nawet niz judaizm.

  4. @Antoine Ratnik, Czy mógłbyś jakoś uzasadnić to twierdzenie? Jestem wychowany jako ewangelik, zawarłem związek małżeński z katoliczką, więc mam jakby dwie twarze w tej materii, niemniej nie zgadzam się. Również czytałem wcześniej opracowanie Magdaleny Ziętek i nie znajduję potwierdzenia zawartych tam tez.

  5. @virago535: nie należy w ogóle ich słuchać. opowiadają takie brednie, że nijak się do tego odnieść. są pewne granice, nawet w dyskusji, których się nie przekracza. oni w tej kwestii robią to cały czas. ja jestem katolikiem, ale jak słysze takie pierdoły, to mam ochotę zmienić wyznanie. nie zrobie tego z oczywistych względów – jestem dorosły i takich rzeczy się nie robi dlatego, że promil katolików ma nie po kolei w głowie. napisać, że protestantyzm jest antytezą chrześcijaństwa nie może nikt przy zdrowych zmysłach. czuje się czasami tutaj jak w jakiejś sekcie, jak na innej planecie. już napisałem, że takie gadanie wynika z poczucia niższości i jakichś fobii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *