Breivik skarży się na „nieludzkie” warunki w więzieniu

O skardze Breivika poinformował w piątek norweski dziennik „VG”, a potwierdził ją adwokat skazanego. Władze w Oslo nie odniosły się jeszcze do tej sprawy.

W dwudziestosiedmiostronicowym piśmie Breivik skarży się, że jest bez przerwy nadzorowany przez strażników i że nie może ani wysyłać ani otrzymywać listów. Nie kryje także niezadowolenia, że odebrano mu komputer, z którego jeszcze mógł korzystać przed ogłoszeniem wyroku.Breivik ma za złe władzom więziennym, że kawa jest zimna, a niewygodne kajdanki boleśnie ocierają mu nadgarstki. Narzeka na zbyt surowo urządzoną celę i panujący w niej chłód, a także na niedostateczną ilość masła do smarowania chleba i brak balsamu do ciała.

Morderca skarży się również na brak rozrywek, w tym możliwości grania w gry telewizyjne, oraz na innych więźniów, którzy zbyt głośnio słuchają muzyki i są nieżyczliwie do niego nastawieni.

33-letni Anders Breivik został skazany na co najmniej 21 lat więzienia za zabicie w lipcu ubiegłego roku w centrum Oslo i na wyspie Utoya 77 osób. Tłumaczył, że dokonał tej masakry, by „zapobiec islamizacji Norwegii”.

Źródło i zdjęcie Interia http://fakty.interia.pl/swiat/news/breivik-skarzy-sie-na-nieludzkie-warunki-w-wiezieniu,1861523

M.G.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Breivik skarży się na „nieludzkie” warunki w więzieniu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *