Breivik to Fallaci z karabinem

„To jest wojna, obudźcie się! Czy nie widzicie, że tacy ludzie jak Osama ben Laden chcą nas zniszczyć? Że czują się uprawnieni do tego, żeby zabijać was i wasze dzieci, tylko dlatego że pijecie wino lub piwo, chodzicie do teatru lub kina, nosicie minispódniczki albo krótkie skarpetki, kochacie się kiedy chcecie, gdzie chcecie i z kim chcecie? Nawet to was nie obchodzi, idioci?” Te opinie znanej włoskiej dziennikarki i pisarki, Oriany Fallaci wzbudziły w świecie liberalnej i wielokulturowej Europy wiele kontrowersji. Dziś po tragedii w Norwegii nabierają pełniejszego wymiaru. Europa bowiem musi odpowiedzieć sobie na wiele podstawowych pytań, dotyczących jej tożsamości, wielokulturowości, emigrantów.

O wielokulturowości po dramacie w Oslo i Utoya Mariusz Deckert rozmawia z publicystami: Łukaszem Jasiną /”Kultura Liberalna”/ i Konradem Rękasem /Konserwatyzm.pl/:

http://www.itvl.pl/news/breivik-to-fallaci-z-karabinem

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Breivik to Fallaci z karabinem”

  1. Nowa wojna między Islamem a Chrześcijaństwem jest nieunikniona. Tylko jak ma walczyć posoborowa Europa? Przecież posoborowy katolicyzm uczynił z Chrześcijan bydło albo warzywa co nie potrafią nawet walczyć. Prędzej to Prawosławny naród rosyjski ocali nas przed inwazją Islamu a niżeli rzymska korporacja katolicka. Nie łudźmy się kościół to konająca instytucja co drży przed Islamem. Ile jeszcze watykańce będą cmokać koran byście pojęli, że to koniec KRK? Rosyjski Patriarcha podarł by tą herezję. A co robią Papieże? Cmokają jak muzułmanie.

  2. Bardzo ciekawy materiał, ogląda się naprawdę z niesłabnącą uwagą. W rzeczy samej, zupełnie inny poziom niż w głównych mediach.

  3. Konrad Rękas – nieźle Pan się prezentuje na ekranie. Chciałem przeczytać Pański tekst, ale po pierwszym zdaniu: „Jak mogło się skończyć coś, co nie istniało?”, stwierdziłem, że uwłacza on ludzkiej inteligencji i darowałem sobie. Natomiast rozmowy wysłuchałem do końca. Może warto częściej sięgać po tę formę (w ramach portalu)?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *