Załęski: Niedouczony profesor?

Na wstępie dowiadujemy się iż profesor przeprowadził badania socjologiczne, które zaowocowały książką „Czego nas uczy Radio Maryja”. Profesor w swoich badaniach doszedł mówiąc łagodnie do wniosków zdumiewających. Otóż stwierdza, iż Radio Maryja nawiązuje do programu Narodowej Demokracji i odwołuje się do myśli Romana Dmowskiego (sic!). Profesorze – opamiętania. Politykiem do którego non stop odwołuje się Radio Maryja, Nasz Dziennik, Telewizja Trwam jest Józef Piłsudski, a nie Roman Dmowski. Piłsudski jest gloryfikowany na wszystkie możliwe sposoby, przedstawiany jako bohater, wskrzesiciel Polski w 1918 roku, wybitny wódz, niemal największy Polak w historii. Jeszcze chwila a apologeta Piłsudskiego Józef Szaniawski będzie wnosił o beatyfikację marszałka, a jakże. Tak na marginesie do czego doprowadziła polityka Piłsudskiego i Jego sanacyjnych wyznawców dobitnie pokazał rok 1939, ale to inny temat.

Tacy politycy jak Roman Dmowski, Wojciech Korfanty czy też Wincenty Witos są w mediach Ojca Dyrektora dużo mniej obecni. To jedna sprawa. Druga to stwierdzenie profesora „… Poza tym Radio Maryja odwoływało się do pewnej tradycji, która moim zdaniem powinna być odrzucona. Lata II wojny, okupacji pokazały jak negatywne niosła postawy i odegrała bardzo niechlubną rolę – mówię o tradycji Narodowej Demokracji”.

Takie stwierdzenie profesora to już jest ewidentne paskudztwo. Bo niby czego ma się wstydzić Narodowa Demokracja ? Na czym miała polegać niechlubna rola endecji w czasie II wojny światowej ? Jakie to negatywne postawy prezentowali członkowie i zwolennicy Narodowej Demokracji ? Wywiad z Profesorem Krzemińskim to dalszy ciąg niedomówień, kłamstw i braku elementarnej wiedzy na temat Narodowej Demokracji. Prof. Krzemiński jest członkiem Rady Gospodarczej przy premierze. Premierowi Tuskowi współczujemy. Kanclerz Bismarck mawiał „stu profesorów państwo w niebezpieczeństwie”. W Polsce jak się okazuje wystarczy kilku.

Jan Załęski
[aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Załęski: Niedouczony profesor?”

  1. Wyszukując audycji w RM znalazłem: 2 audycje o R.Dmowskim, w tym jedna dwuczęściowa 1 audycję odnoszącą się bezpośrednio do Piłsudskiego i 1 pośrednią, mowiącą o I Kompanii Kadrowej Strzelców Marszałka Jest to rozgłośnia NARODOWO-KATOLICKA, wydaję mi się że chce odwoływać się do tradycji endeckiej, ale w związku z sojuszem z Pisem, gości tam środowisko sanacyjne ostatnio. Może to po prostu realizm polityczny….. Osobiście będę bronił tego radia, bo od wielu lat robi więcej dla podtrzymania postaw patriotycznych w Polsce niż wszystkie te portale na necie. Prawdopodobnie „imperium” będzie zanikało z czasem, wraz z wymieraniem słuchaczy. Oddziaływuje na osoby z ukształtowanymi poglądami, nie jest poglądotwórcze szczególnie wśród osób młodszych. Także do słuchania nie namawiam, ale atakowanie uważam za wyraz złej woli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *