Bunt w „Solidarności”?

Komisja zakładowa „S” Stoczni Gdańsk zaprosiła na obchody 31. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych do Gdańska prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Natomiast władze krajowe związku spośród polityków postanowiły zaprosić tylko prezydenta, premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu.

Z grona polityków Komisja Krajowa „S” zaprasza na uroczystości do Gdańska prezydenta Bronisława Komorowskiego, marszałków Sejmu i Senatu Grzegorza Schetynę i Bogdana Borusewicza oraz premiera Donalda Tuska.

Zarząd Regionu Gdańskiego „S” wystosowuje natomiast zaproszenia m.in. do sygnatariuszy Porozumień Sierpniowych oraz parlamentarzystów z Pomorza.

– Nikt nie może nam narzucać, także Piotr Duda (przewodniczący „Solidarności”), kogo zaprosimy na obchody. Zapraszamy na rocznicę wszystkich naszych przyjaciół, a takim przyjacielem jest Jarosław Kaczyński, który zawsze był z nami, ze stocznią i „Solidarnością” – powiedział wiceszef stoczniowej „S” Karol Guzikiewicz.

Duda wyjaśniał, że 31 sierpnia jest świętem państwowym i z tego powodu zapraszani są tylko przedstawiciele władz centralnych, a nie liderzy partii politycznych.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/bunt-w-solidarnosci-chca-zaprosic-prezesa-pis,1,4818923,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *