Były szef CBA ujawnił tajemnicę

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie ujawnienia tajemnicy przez b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego, który mówił o zeznaniach świadka koronnego co do rzekomych kontaktów Mirosława Drzewieckiego z gangsterami.

– Śledztwo jest niejawne – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Monika Lewandowska, potwierdzając informacje Radia Zet.

W opublikowanym w maju w tygodniku „Uważam Rze” wywiadzie Kamiński powiedział, że świadek koronny Piotr K. (pseudonim Broda) złożył w 2009 r. zeznania obciążające Drzewieckiego (wówczas ministra sportu). Miało z nich wynikać, że Drzewiecki „utrzymywał przestępcze kontakty z gangsterami z grupy pruszkowskiej”. „Sprawa dotyczyła jego zaangażowania w proceder legalizowania pieniędzy mafii, czyli prania brudnych pieniędzy. Z informacji tych wynikało również, że część tych środków została przeznaczona na nielegalne finansowanie PO” – twierdził b. szef CBA.

Już po ukazaniu się wywiadu Kamiński oświadczył, że wszystko, co powiedział i napisał w sprawie świadka koronnego Piotra K. ps. Broda, jest prawdą. Zaznaczył, że wiedza CBA w tej sprawie pochodziła bezpośrednio od prokuratora przesłuchującego Piotra K.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/byly-szef-cba-ujawnil-tajemnice-jest-sledztwo,1,4819138,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *