Buzek kończy kadencję

Kończą się polska prezydencja i kadencja Jerzego Buzka na stanowisku szefa Parlamentu Europejskiego. Były polski premier już otrzymuje nowe propozycje, tak samo jak urzędnicy zatrudnieni przy naszym przewodnictwie.

Kilkuset urzędników wraca do swoich starych zadań po zakończeniu prezydencji. Misję zakończyli już eksperci, pracujący przy niej dorywczo oficerowie łącznikowi a także studenci– stażyści w ministerstwach.

Nazywany architektem naszego przewodnictwa w UE pełnomocnik rządu do jego przygotowania, Mikołaj Dowgielewicz, na razie zostaje w resorcie spraw zagranicznych. – Teraz jadę na urlop, a potem wracam do pracy. Jeszcze przez kilka tygodni będziemy zajmować się rozliczeniem prezydencji oraz przekazywać sprawy Duńczykom – mówi Dowgielewicz. Dodaje, że do końca marca zostanie zlikwidowane jego stanowisko pełnomocnika rządu ds. prezydencji. Ale Mikołaj Dowgielewicz jest jednocześnie wiceministrem resortu spraw zagranicznych odpowiedzialnym za politykę europejską. Niewykluczone jednak, że za kilka miesięcy premier postanowi powierzyć mu nowe zadania. W administracji rządowej ma też pozostać rzecznik ds. prezydencji Konrad Niklewicz.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/372852,jerzy-buzek-konczy-kadencje-ale-ma-juz-nowe-propozycje.html 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *