Bycie posłem się opłaca?

Tak samo jak w poprzedniej kadencji Sejmu, najbogatszym posłem jest Mirosław Koźlakiewicz z PO określany mianem „króla drobiu”, którego majątek szacuje sie na ponad 48 milionów złotych. Drugi jest minister finansów Jan Rostowski (22,89 mln zł), trzeci były piłkarz Cezary Kucharski (15,69 mln zł). Dopiero na dziewiątym miejscu jest Janusz Palikot – podaje „Super Express”.

Na liście dziesięciu najbogatszych posłów znalazło się aż siedmiu polityków Platformy Obywatelskiej. Poza pierwszą trójką największym majątkiem mogą pochwalić się m.in. Andrzej Gut-Mostowy, Roman Kosecki, Radosław Sikorski i Dariusz Rosati. Oprócz nich na liście znaleźli się też Roman Kotliński i Janusz Palikot z Ruchu Palikota oraz Krzysztof Borkowski z PSL.

Na majątek najbogatszego z parlamentarzystów Mirosława Koźlakiewicza składa się wartość jego ferm, gospodarstw rolnych, mieszkań i kilkudziesięciu maszyn rolniczych. „Super Express” podaje też, że polityk PO wśród kolegów jest nazywany „królem drobiu”, a jego majątek jest szacowany na 48,44 mln złotych.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/miroslaw-kozlakiewicz-najbogatszym-poslem,1,4936204,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *