Sikorski chce IV Rzeszy?

 Z wystąpienia ministra Sikorskiego dowiadujemy się, że dzisiaj gwarantem polskiego bezpieczeństwa jest powrót do IV Rzeszy i hegemonii Berlina i Niemiec. Myślę, że dobrze byłoby, jakby Radosław Sikorski po prostu się spakował, wrócił do Waszyngtonu i zajął się pisaniem pamiętników. Czyniłby wtedy znacznie mniejsze szkody polskiej polityce – powiedział w “Kontrwywiadzie RMF FM” Joachim Brudziński.

Polityk PiS wyraźnie zaznaczył, że oczekuję natychmiastowej reakcji premiera Donalda Tuska w sprawie ostatniego wystąpienia szefa polskiej dyplomacji w Berlinie. Dodał, że jeżeli szef rządu nie zgadza się z tezami zaprezentowanymi przez Sikorskiego to “najłagodniejszą” reakcją powinna być jego dymisja.

– Największym problemem jest to, że premier polskiego rządu przed wysoką izbą, przed polskimparlamentem, w majestacie polskiego Sejmu, nie był w stanie wydusić z siebie jednego zdania na temat roli i miejsca Polski we współczesnym świecie. Natomiast mówi o tym ochoczo na łamach “Rzeczpospolitej” i w Berlinie minister spraw zagranicznych krytykując rolę państwa” – powiedział gość RMF FM.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sikorski-chce-iv-rzeszy-radze-by-spakowal-walizki,1,4936397,wiadomosc.html

-asd

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Facebook

0 thoughts on “Sikorski chce IV Rzeszy?”

  1. dobrze, że ten berlin jest na świecie, bo zawsze można sobie nim gębę powycierać. a gdyby, nie daj boże, go nie było to trzeba by wszystkie porażki na klatę wziąć, a to przecież mało “patriotyczne”…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *