Były prezydent Francji oskarżony o korupcję nie stawi się w sądzie

Stan zdrowia 78-letniego byłego prezydenta Francji Jacquesa Chiraca nie pozwala mu na stawienie się w paryskim sądzie, gdzie w poniedziałek wznowiony zostanie proces o korupcję w paryskim ratuszu w latach 90. – poinformowali obrońcy.

W komunikacie adwokaci wyjaśnili, że na prośbę ich klienta przesłali w piątek do sądu list Chiraca z „załączoną dokumentacją medyczną”.

W liście tym były prezydent poinformował, że chciałby, aby jego proces odbył się w terminie. „Wyraził też gotowość wzięcia na siebie odpowiedzialności, nawet jeśli nie będzie w stanie uczestniczyć w przesłuchaniach. Zwrócił się więc do adwokatów, by go reprezentowali i przemawiali w jego imieniu” – napisali obrońcy byłego szefa państwa.

Dawny szef państwa odpowiada przed sądem za to, że w latach 1992-1995, gdy był merem Paryża, miał fikcyjnie zatrudniać w sumie blisko 30 pracowników, w tym członków swojej byłej partii Zgromadzenie na rzecz Republiki (RPR) i ich rodziny. Główny zarzut postawiony Chiracowi oraz dziewięciu innym oskarżonym to „sprzeniewierzenie funduszy publicznych”.

Dziennik.pl

Całość na:http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/354206,byly-prezydent-francji-oskarzony-o-korupcje-nie-stawi-sie-w-sadzie.html

Dodał Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *