Cameron o przyszłości Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej

Wielka Brytania nigdy nie chciała „podnieść mostu zwodzonego i wycofać się ze świata” – oświadczył w środę Cameron podczas przemówienia wygłaszanego w londyńskiej siedzibie agencji Bloomberg.

Cameron podkreślił, że chce, by jego kraj pozostał w zreformowanej Unii Europejskiej jako „zaangażowany i aktywny” członek. Dodał, że największe zagrożenie dla UE pochodzi ze strony „tych, którzy uważają nowe sposoby myślenia za herezję”.

– Chcemy pozostać w zreformowanej Unii Europejskiej, ale nie będziemy częścią strefy euro - powiedział Cameron. – Elementem budującym wspólnotę w UE jest wspólny rynek, a nie wspólna walutą – kontynuował.

Wielka Brytania ma wizję

Premier Wielkiej Brytanii powiedział, że jego kraj ma wizję nowej Unii Europejskiej, którą trzeba zrealizować, bo „rozczarowanie Brytyjczyków UE jest ogromne”.

Dlatego oświadczył, że popiera referendum na temat obecności Wielkiej Brytanii w Unii. Zaznaczył jednak, że „najpierw trzeba zreformować UE”. – Bo pytanie obywateli teraz o to, czy chcą opuścić sojusz, w momencie, gdy jest on pogrążony w chaosie byłoby fałszywe – ocenił.

Dodał, iż bez reform w Unii Europejskiej Wielkiej Brytanii grozi „wypchnięcie w stronę wyjścia”.

Kiedy referendum?

Cameron powiedział, że jeśli w 2015 roku wygra wybory, to przed rokiem 2017 przeprowadzi referendum ws. pozostania jego kraju w Unii Europejskiej.

Źródło: wym-1358933848140Interia 

M.G. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *