Chiny przerzucają wojsko na granicę z Koreą

Chińskie jednostki wojskowe, które stacjonują przy granicy z Koreą Północną, są w stanie najwyższej gotowości. Do tego na ten odcinek przerzucane są kolejne oddziały, a flota przeprowadza intensywne ćwiczenia.

Chiny postawiły w stan najwyższej gotowości swoje wojska przy granicy z Północną Koreą. Tak twierdzą przedstawiciele amerykańskich władz, powołując się na ustalenia wywiadu.

Dziennik.pl

Od Redakcji: Chiny koncentrując swoje wojska nad granicą z Koreą Północną pragną najpewniej osiągnąć dwa cele. Po pierwsze chcą pokazać Stanom Zjednoczonym i ich regionalnym sojusznikom (głównie Korei Południowej i Japonii), że nie pozwolą na podbój KRLD. Po drugie pragną również wywrzeć psychologiczny nacisk na Pyongyang – zagrozić, że jeśli Korea Północna posunie się zbyt daleko mogą ją spotkać przykre konsekwencje. W Makau mieszka starszy brat obecnego koreańskiego przywódcy. Zgodnie ze stwierdzeniami specjalistów jest on zakładnikiem Chin. Jeśli ChRL straci w przyszłości zaufanie do władz Korei Północnej, może wynieść go do władzy jako swoją marionetkę. /Sn/ 

Całość na:http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/423785,chiny-przerzucaja-wojsko-na-granice-z-korea.html

Dodał Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *