Czy będzie polityczny pojedynek nt. wasalizacji Radia Maryja wobec PiS?

Informuję naszych Czytelników, że red. Stanisław Michalkiewicz odpowiedział na moje wezwanie  (TUTAJ) do publicznej dyskusji w sprawie poddańczej postawy Radia Maryja odnośnie PiS i  przekręcania przez to katolickie medium tak fundamentalnych kwestii jak in vitro i ochrona życia poczętego, gdy wymaga tego interes partii J. Kaczyńskiego. Pan Redaktor odpisał Panu prof. Adamowi Wielomskiemu – który o moim zaproszeniu go poinformował – co następuje:

Szanowny Panie Profesorze!

Nie mogę publicznie debatować z panem mec. Skurzakiem, bo nie znam się 

na zapłodnieniach pozaustrojowych. Ja zapładniam tylko ustrojowo – ale

nie sądzę, by pan mecenas zdecydował się na taki eksperyment.

Pozdrawiam.

Stanisław Michalkiewicz

(St. Michalkiewicz zgodził się aby ten e-mail A. Wielomski mi przekazał)

W związku z tym odpowiadam co następuje:

Nie zamierzałem dyskutować z red. St. Michalkiewiczem o zapłodnieniu

pozaustrojowym, a o praktyce politycznej PiS i mediów toruńskich,

której metodologia przy tej sprawie doskonale się ukazała i o czym mam

bardzo dokładną wiedzę. Oczywiście, od razu wiedziałem, że red. St.

Michalkiewicz nie przyjmie mojego wyzwania, bo doskonale rozumie, iż

nie miałby w tej sprawie praktycznie żadnych argumentów. Nawet nie

mógłby mówić, że to taka jednorazowa wpadka, skoro PiS powtórzyło w

tym przypadku strategię zwalczania projektu zmiany konstytucji w

kierunku pełnej ochrony życia.

Mam nadzieję, że dla każdego, kto przeczyta dalsze felietony red. St.

Michalkiewicza i jemu podobnych, bohatersko broniące linię Radia

Maryja ideologizacji wiary za pomocą retoryki smoleńskiej,

niemerytoryczne ataki na J. F. Libickiego nie będą już robiły

najmniejszego wrażenia.

Ludwik Skurzak

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Czy będzie polityczny pojedynek nt. wasalizacji Radia Maryja wobec PiS?”

 1. Red. Michalkiewicz wyskoczył jak Filip z konopii. Żenua…Ale jest jeden pozytyw tej sprawy: już wiadomo, że trzyma z POPiSem via media toruńskie.

 2. Redaktor Michalkiewicz trzyma z POPiSem via media toruńskie dlatego, że nie chce występować w obronie poglądów których nigdy nie głosił?

 3. „Ja zapładniam tylko ustrojowo – ale nie sądzę, by pan mecenas zdecydował się na taki eksperyment.” 🙂 A więc stało się to, co pisałem na tym portalu. Red. Michalkiewicz jedną ironiczną ripostą strawił mec. Skurzaka żywcem, niczym ptasznik chrząszcza…

 4. „Nie zamierzałem dyskutować z red. St. Michalkiewiczem o zapłodnieniu pozaustrojowym”. No właśnie głównie o tym a także o ochronie życia poczętego Pan Skurzak zamierza dyskutować z Panem Michalkiewiczem. To są główne zagadnienia za pomocą których Pan Skurzak zamierza udowodnić, że RM jest rozgłośnią służalczą wobec PiS. Wobec tego najzupełniej rozumiem red.Michalkiewicza, że szczerze przyznaje, że nie jest specjalistą w tej dziedzinie, wobec czego taka dyskusja byłaby bezcelowa. Najlepiej niech mec.Skurzak umówi się na debatę z jakimś doktorem medycyny, który jest zwolennikiem zapłodnienia in vitro. Wtedy dyskusja będzie miała sens.

 5. Moim zdaniem red. Michalkiewicz po prostu uciekł przed dyskusją POLITYCZNĄ na temat posługiwania się przez PiS retoryką katolicką. Jego odpowiedź jest wykrętna.

 6. Odmówił , nie wierzę , mecenasowi Skurzakowi odmówił , rzecz to niesłychana. Nie dość, że skrytykował projekt genialnej ustawy posła Libickiego i PJN, to jeszcze tchórz.Na dodatek smaruje te swoje artykuły nawet w Kanadzie ,kto to widziąl w Kanadzie.Trzeba mu instrukcji udzielić , niech zna swoje miejsce. Redaktorze(ja tu zaglądasz) ,czterech jest nieomylnych i prawdziwych konserwatystów w Polsce , reszta to szury, legitymiści i smoleńszczycy.Wymienię w kolejności od najwyższej nieomylności. Panowie ; Matuszkiewicz(mały romans z PIS), Rękas(kiedyś Samoobrona), Wielomski(pogromca Batyzela), Skurzak, pański pogromca. Im się nie odmawia.

 7. Po kongresie prawicy profesor W. doszedł do wniosku, że środowiska prawicowe niebezpiecznie oddalają się od tradycji. Od tradycji wiecznego skłócenia. Nie wiem jak pan Ludwik Skurzak dał się wplątać w tak groteskową akcję, ale ja czuję tu rękę profesora W. Panie profesorze W. jeszcze jedna taka akcja a zacznę wierzyć w teorie spiskowe i dołączę do grona tytułującego pana agentem 🙂 . Atakowanie redaktora Michałkiewicza za to co czynią ojciec R do spółki z JarKaczem jest jakąś formą… prowokacji. Doprawdy nie wiem jak to nazwać. Ale w moich oczach jest to kompromitacja!

 8. Ja z diagnozą pana Skurzaka odnośnie PiSiorów i RM całkowicie się zgadzam. Tylko nigdy nie przyszłoby mi do głowy obwiniać za to redaktora Michalkiewicza.

 9. Mi też nie przyszłoby do głowy gdyby nie to, że St. Michalkiewicz ze stachanowskim zapałem we wszystkich możliwych i niemożliwych gazetach zaczął się drzeć na F. Lipickiego za to, że powiedział głośno prawdę o stosunku RM do PiS.

 10. Red. Michalkiwicz przegrał walkowerem. Ten list to potwierdzenie, że Mec. Skurzak 1 a Red. Michalkiewicz 0. Gratuluję zwycięstwa Mec. Skurzakowi.

 11. @ p. Wawrzyniak. Raczej dowodzi to faktu, że kol. Skurzak antycypująco zjadł p. Michalkiewicza. Wiemy kto umie czytać ze zrozumieniem i kto jest mecenasem, a kto tzw. prawnikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *