Czy Fronda jest ekspozytura lobby izraelskiego?

Na katolickiej (podobno) Frondzie Łukasz Adamski użalając się nad demokratycznymi rewolucjami w krajach islamskich wyraża straszne zaniepokojenie o… Izrael:

W tekście Adamskiego czytamy:

gwarant ochrony naszej cywilizacji na Bliskim Wschodzie, Izrael, jest zagrożony przez usunięcie „naszego s…” Murabaka

(…)

Pięknoduchy od demokratycznej krucjaty przekonywali, że rewolucja w Egipcie to coś najwspanialszego na świecie bowiem społeczeństwo odrzuciło autorytaryzm i zwróciło się w stronę demokracji. Bardzo możliwe, że większość młodych rewolucjonistów chce pluralizmu, wolności i swobód obywatelskich. Niestety może się to skończyć jedynie na postulatach. Dokładnie z tym samym mieliśmy do czynienia w Iranie, gdzie obalono proamerykańskiego szacha ( obsmarowanego przez komunistycznego mitomana Ryszarda Kapuścińskiego) i zastąpiono go jednym z najgroźniejszych reżimów na świecie, który chce zniszczyć nasz sposób życia. Cenieni przeze mnie neokonserwatyści z Białego Domu również wierzyli ( nie oskarżam ich o złe intencje i zgadzam się z poglądem, że wojna prewencyjna jest czasami nieunikniona), że demokracja łatwo obejmie dusze Irakijczyków, gnębionych przez lata przez Hussaina. Okazało się jednak, że demokratyczne „lekarstwo” nie działa w każdym miejscu na globie.

(…)

Niestety zachłyśnięcie się demokratyczną utopią o fetyszyzacja tego ustroju powoduje, że liberałowie i lewicowcy całego świata zaryzykują bezpieczeństwo globu by ich wizja powszechnego raju na ziemi się spełniła. Dlatego właśnie lewica całego świata nie może znieść tego, że ojcowie założyciele Izraela, zamiast budować „nowy wspaniały świat” zbudowali silne i dumne państwo, które niewiele ma wspólnego z marzeniami pięknoduchów.

W końcu o Prezydenci Iranu czytamy:

cały świat musi drżeć przed fanatycznym antysemitą.

Komentarz: Ten tekst bardzo wiele wyjaśnia co do linii politycznej Frondy od dłuższego czasu. Portal jest coraz mniej katolicki, a coraz bardziej pisowski, neokoński, a teraz otwarcie neokońsko-syjonistyczny. Ciekawe jak się w tym towarzystwie czuje Aleksander Majewski – nacjonalista, miłośnik ONR i Leona Degrelle’a – który opuścił szeregi naszego portalu i przeszedł do Frondy? Alku, pokochałeś już Izrael?

[aw]
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Czy Fronda jest ekspozytura lobby izraelskiego?”

  1. I od razu nasuwa się Marek Jurek z identycznym podejściem. Używając klasycznego sformułowania Szanownego Pana Profesora Bartyzela – polityczny taniec na rurze przed Białym Domem i Izraelem. A pod komentarzem można się jedynie podpisać.

  2. fronda nigdy nie miała tak naprawdę ze zdrowo pojmowanym katolicyzmem nic wspólnego. Zawsze była i jest bardzo modernistyczna, robi mieszanę pseudonarodowego myślenia z katolicyzmem i pisizmem. Sama nazwa „portal poświęcony” brzmi sekciarsko. Dyskusji merytorycznej na forum tego przeciętnego portalu jest mało, najwyżej obsrywanie wszystkich inaczej myślących niż linia frondy zakłada. Do tego żałosne ilustrowanie np. zwycięstwa Bronisława Komorowskiego zdjęciami z rozwalonego samolotu pod Smoleńskiem.

  3. Ale przesadza Pan Profesor ze stwierdzeniem, że to linia polityczna całej Frondy. Generalizowanie to nic dobrego.

  4. Ja tego ptaka Łukasza Adamskiego poznałem na forum „prawicy.net” jako zwykłego modernistycznego republikanina. Co prawda pierwsza jego tego typu wpadka miała miejsce na „prawym.pl” parę lat temu tekstem „dlaczego lewica nie lubi żydów” (a przecież lewicowe, socjalistyczne rewolucje XX wieku od bolszewickiej, przez meksykańską po hiszpańską były w dużej mierze przez żydów organizowane, co nie jest „teorią spiskową” ale faktem historycznym). Także te jego wywody rzekomego powiązania lewicy z niechęcią do żydów są tak ze sobą związane jak rzekome powiązanie prawdziwej prawicy z narodowym socjalizmem. Dowodów mamy na to aż nadto. Weźmy „Otwartą RP” i „Nigdy więcej”-lewackie organizacje. O co zawsze walczą? Aby nikt nie krytykował homosiów i żydów…nigdy nikogo innego. Tak więc czy niechęć do żydów ma coś wspólnego z lewicą? Nie! To filosemityzm jest powiązany z lewicą! Patrz przykład powyżej.

  5. @Piotr Marek: nie do konca. Marks tez byl antysemita… To nie zart. Krytykowal Zydow za kapitalizm. Mozna wiec byc Zydem i antysemita…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *