Czy „Gazeta Wyborcza” popiera antyizraelskie organizacje?

W Dniu Niepodległości ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości. Marsz ten zablokować chcą organizacje lewicowe, którym patronuje dziennik „Gazeta Wyborcza” z Sewerynem Blumsztajnem na czele. W ubiegłym roku Marsz Niepodległości blokowały też organizacje żydowskie – w tym jednak się wycofały.

Organizacje żydowskie – za pośrednictwem strony jewish.org.pl – oświadczyły, że po dyskusji w tegorocznej blokadzie Marszu Niepodległości organizowanej przez Porozumienie 11 listopada udziału nie wezmą. Dlaczego? – Głównie w powodu radykalnych propalestyńskich i antyizraelskich organizacji biorących udział w proteście oraz brakiem reakcji organizatorów ubiegłorocznej blokady na jawnie ksenofobiczne transparenty i hasła wznoszone przez organizacje zrzeszone w Porozumieniu – czytamy w oświadczeniu. Chodzi im np. o Kampanię Solidarności z Palestyną.

Marsz rozpocznie się o godz. 15 na placu Konstytucji. Wedle deklaracji organizatorów ma on prezentować „narodową dumę i przywiązanie do suwerennego państwa polskiego”. W komitecie poparcia Marszu Niepodległości znaleźli się m.in. bp Antoni Dydycz, założyciel i pierwszy dowódca GROM generał Sławomir Petelicki, historyk Jan Żaryn, publicysta Jan Pospieszalski, muzyk Paweł Kukiz, Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Radomskiej.

Do blokady marszu wzywają środowiska i organizacje antyfaszystowskie skupione w Porozumieniu 11 Listopada w którego skład wchodzą m.in.: Federacja Anarchistyczna, Fundacja Trans-Fuzja, Kampania Przeciw Homofobii, Kampania Solidarności z Palestyną, OPZZ i Warszawska Akcja Antyfaszystowska. W ubiegłym roku lewicowa bojówka dotkliwie pobiła kilka osób udających się na Marsz Niepodległości.

Wycofanie się z próby blokowania Marszu Niepodległości organizacji żydowskich wydaje się być problemem dla środowiska dziennikarskiego „Gazety Wyborczej” stanowiącego nieoficjalny patronat medialny dla organizacji sprzeciwiających się Marszowi, a które organizacje żydowskie nazwały antyizraelskimi.

 http://diarium.pl/2011/11/czy-%E2%80%9Egazeta-wyborcza%E2%80%9D-popiera-antyizraelskie-organizacje/

łukw

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *