Demos jest zbyt głupi na demokrację

Naukowcy sugerują, że teoria demokracji ma fatalną wadę: większość ludzi jest po prostu zbyt głupia, aby wybrać odpowiedniego kandydata. Zgodnie z teorią, demokratyczny proces opiera się na założeniu, że większość ludzi dokona wyboru najlepszego kandydata politycznego lub najlepszego z zaproponowanych pomysłów politycznych.

Ale coraz więcej badań wskazuje, że wyniki demokratycznych wyborów wskazują, że zwyciężają raczej przeciętni przywódcy i politycy. Badania prowadzone przez profesora Davida Dunninga, psychologa z Cornell University, wykazały, że ​​niekompetentni ludzie z natury nie są w stanie ocenić kompetencjo innych osób, oraz ocenić jakości idei promowanych przez nich.

Więcej: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/badania-wykazaly-ze-ludzie-sa-zbyt-glupi-demokracje

Komentarz: Ciekawe ile wydano pieniędzy na potwierdzenie tego, co wszyscy ludzie z IQ na poziomie ciut wyższym niż przeciętne już i tak dawno wiedzą? Wystarczy zobaczyć nasz Sejm, aby empirycznie się przekonać, że takich posłów ktoś musiał wybrać… [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Demos jest zbyt głupi na demokrację”

  1. Pierwotne źródło tej informacji pochodzi z największego dziennika brytyjskiego, czyli „Daily Mail”. Jeśli takie treści upowszechnia się w „głównym nurcie”, to może ktoś przygotowuje nas do rozwiązań autorytarnych?

  2. a na co klasie rządzącej rowiązania autorytarne? a to źle im teraz? jest coś czego nie mogą z panem zrobić? nie ma takiej rzeczy. wolno im wszystko pod przykrywką demokracji – nigdzie nikt nie będzie miał tak dobrze. obecny system jest lepszy od autorytaryzmu, bo jest tak naprawdę systemem postautorytarnym czyli totalitarnym. taki paradoks. poza tym oficjalne rządy autorytarne spowodują, że rządzący przestępcy stracą listek figowy. teraz jest cudownie – niech żyje socjaldemokracja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *