Dominique Venner popełnił samobójstwo w Katedrze Notre-Dame

Szanowni Czytelnicy,
z przykrością informujemy, że dzisiaj o 17:30 popełnił samobójstwo strzelając sobie w usta za głównym Ołtarzem Katedry Notre-Dame w Paryzu, Dominique Venner.
Na miejsce udał się natychmiast minister spraw wewnętrznych, a Katedrę ewakuowano.
Dominique Venner zostawił liczne, wstrząsające, listy. Przed chwilą dwa z nich zostały publicznie odczytane na falach RC.
Pierwszy z nich odczytał prof.Bernard Lugan, któremu zresztą w trakcie lektury załamał się głos. Dziś w południe byli jeszcze razem na obiedzie.
Dominique Venner popełnił samobójstwo aby – jak się wyraził – wstrząsnąć Francją, zaprotestować przeciw islamizacji kraju, przeciw uchwaleniu ustawy legalizującej “małżeństwa homoseksualne” i przeciw utracie tożsamości przez Francję i Europę.
Antoine Ratnik

Cześć Jego pamięci. R.I.P.!

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Facebook

0 thoughts on “Dominique Venner popełnił samobójstwo w Katedrze Notre-Dame”

  1. Grzechem ciężkim zaprotestował przeciwko innym grzechom? Czyli sam uległ mentalności przeciwko, której protestował?

  2. No niestety, jego gest jest zupelna pomylka i ciezkim grzechem. Motywy byly neopoganskie – to jest w zostawionych listach. Ale fakt jest wysoce tragiczny sam w sobie.

  3. Bardzo smutna sprawa. Bodajże na stronie lewicowego “Le Monde” w tekście była informacja o jakimś intelektualnym zainteresowaniu pogaństwem czy postaciami takimi jak Yukio Mishima, które popełniły samobójstwo. Zresztą Pan Ratnik jest tutejszym specem od spraw Francji,więc pewnie może rozwinąć temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *