Dominique Venner popełnił samobójstwo w Katedrze Notre-Dame

Szanowni Czytelnicy,
z przykrością informujemy, że dzisiaj o 17:30 popełnił samobójstwo strzelając sobie w usta za głównym Ołtarzem Katedry Notre-Dame w Paryzu, Dominique Venner.
Na miejsce udał się natychmiast minister spraw wewnętrznych, a Katedrę ewakuowano.
Dominique Venner zostawił liczne, wstrząsające, listy. Przed chwilą dwa z nich zostały publicznie odczytane na falach RC.
Pierwszy z nich odczytał prof.Bernard Lugan, któremu zresztą w trakcie lektury załamał się głos. Dziś w południe byli jeszcze razem na obiedzie.
Dominique Venner popełnił samobójstwo aby – jak się wyraził – wstrząsnąć Francją, zaprotestować przeciw islamizacji kraju, przeciw uchwaleniu ustawy legalizującej „małżeństwa homoseksualne” i przeciw utracie tożsamości przez Francję i Europę.
Antoine Ratnik

Cześć Jego pamięci. R.I.P.!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Dominique Venner popełnił samobójstwo w Katedrze Notre-Dame”

  1. Grzechem ciężkim zaprotestował przeciwko innym grzechom? Czyli sam uległ mentalności przeciwko, której protestował?

  2. No niestety, jego gest jest zupelna pomylka i ciezkim grzechem. Motywy byly neopoganskie – to jest w zostawionych listach. Ale fakt jest wysoce tragiczny sam w sobie.

  3. Bardzo smutna sprawa. Bodajże na stronie lewicowego „Le Monde” w tekście była informacja o jakimś intelektualnym zainteresowaniu pogaństwem czy postaciami takimi jak Yukio Mishima, które popełniły samobójstwo. Zresztą Pan Ratnik jest tutejszym specem od spraw Francji,więc pewnie może rozwinąć temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *