Dorn za prewencyjnym uderzeniem na Iran

„Należy sobie życzyć, by Opatrzność sprawiła, że do uderzenia na Iran dojdzie najszybciej jak to możliwe” – pisze Ludwik Dorn serwisie wpolityce.pl. Zdaniem posła Polska ma poważny interes w tym, by doszło do wojny z Iranem.

„Doniesienia o tym, że Iran bliski jest realizacji swojego programu atomowego, a Izrael ze wsparciem USA i Wlk. Brytanii poważnie rozważa prewencyjne powietrzne i rakietowe uderzenie na Iran, niczyjej uwagi w Polsce, jak mi się zdaje, nie przyciągają. Najzupełniej niesłusznie. W polskim interesie jest, by prewencyjne uderzenia na Iran nastąpiło raczej szybciej niż później” – uważa Dorn.

Jego zdaniem Izrael musi dokonać uderzenia na Iran i takiego ataku powinni też życzyć sobie Polacy.

Rosja wspiera Iran, irańskie siły zbrojne i irański program atomowy na zasadzie – dwa kroki w przód, jeden w tył, żeby moc demonstrować USA swoją konstruktywną postawę. Bilans dla Iranu jest jednak korzystny. Powód jest oczywisty: jeśli dojdzie do dużego konfliktu związanego z prewencyjnym uderzeniem na Iran ( uderzeniem poprzez atak z powietrza, a nie inwazję lądową, o której nikt nie myśli), to powstanie sytuacja wielce zaogniona, a udział Rosji w jej pacyfikacji będzie z punktu widzenia USA niezbędny. Do tego udziału dojdzie i będzie miał on swoją cenę. To ceną będzie trwałe faktyczne zwasalizowanie przez Rosję Gruzji i Ukrainy ( przy zachowaniu formalnych wyznaczników niepodległości) oraz wielce prawdopodobna degradacji statusu Polski jako państwa- członka NATO. Dokonać się ona może poprzez wpisanie w „obyczaj międzynarodowy” prawa Rosji do naruszania przestrzeni powietrznej RP – z wszystkimi tego militarnymi i politycznymi konsekwencjami” – pisze Ludwik Dorn.

Dziennik.pl

Od Redakcji: Kolejny przykład pokazujący, że polityk potrafi zrobić bardzo wiele, aby przykuć uwagę mediów /sn/

Całość na:http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/365520,dorn-za-prewencyjnym-uderzeniem-na-iran.html

Dodał Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Dorn za prewencyjnym uderzeniem na Iran”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *