Wanda Nowicka nie została wybrana Wicemarszałkiem Sejmu

Drodzy Posłowie na Sejm RP

W imieniu polskich konserwatystów, katolików i wszystkich obrońców prawa naturalnego chciałbym podziękować tym posłom, którzy w głosowaniu nie poparli Wandy Nowickiej na stanowisko Wicemarszałka Sejmu.

W polskim Sejmie od lat zasiadają osoby o dziwacznych poglądach, wyznających rozmaite światopoglądy, z których większość oceniam negatywnie lub krytycznie. Wszystko jednak ma swoje granice. Cieszy więc, że zdecydowaliście się Państwo nie dopuścić do sytuacji, gdy do Prezydium Sejmu miałaby wejść osoba reprezentująca partię polityczną i światopogląd, który nie mieści się (nawet bardzo luźno) w granicach debaty ideowej i politycznej charakterystycznej dla Cywilizacji Łacińskiej.

Mam nadzieję, że to głosowanie stanowi początek rodzaju „kordonu sanitarnego”, którym polscy parlamentarzyści otoczą klub parlamentarny kierowany przez Janusza Palikota.

Prof. Adam Wielomski
Przewodniczący Ruchu Odparcia Palikota

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Wanda Nowicka nie została wybrana Wicemarszałkiem Sejmu”

  1. heheh, w co Pan wierzy? jaki kordon sanitarny? w tym cyrku nie ma zasad… nikt nie mysli o jakiejs „cywilizacji lacinskiej” , sklonny jestem twierdzic ze 80% nawet niue wie co to jest.. a Pan tu o jakims kordonie sanitarnym.. hehehe, realpolitik.

  2. Przeciez wlasnie zostala wybrana.To jest kleska calej konstrukcji myslowej frakcji demoliberalnej w KZM. Domek z katechonow sie rozlecial.

  3. W koncu została wicemarszałkiem, z czego Redakcja powinna się cieszyć. W końcu Nowicka to do niedawna działaczka PPP (Ziętka) i kandydatka tej partii na funkcję prezydenta Warszawy w 2006. A jak wiadomo, PPP cieszy się poparciem władz Klubu. Sukces partyjnej koleżanki Anny Rękas jest więc też sukcesem KZM.

  4. @Magdalena Zietek, Antoine Ratnik – Tusk oczywiście zachowuje tytuł katechona – w końcu nie dopuscił do wyboru wicemarszałka z PiS-bis.

  5. Tomaszu, mówi Ci coś taki angielski przymiotnik: „pathetic”? Anna Rękas nie jest członkiem PPP. Wanda Nowicka nie jest członkiem PPP. Jak więc możesz z czystym sumieniem pisać, że jedna jest „partyjną koleżanką” drugiej?

  6. Wystawienie Kempy było błędem. Przecież w PO jest znienawidzona. Nie mogli wystawić kogoś mniej kontrowersyjnego? Dera miałby szansę przejść.

  7. A Górski nie? Na pewno KZM chciałby widzieć teraz swojego byłego honorowego prezesa w roli wicemarszałka Sejmu:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *