Duda & Komorowski

Chcę coś napisać, na temat niedzielnych wyborów i wyboru jaki Polacy mają, między panem Dudą a Komorowskim. Temat Komorowskiego był już poruszany tak wiele razy, i przez tyle osób, że naprawdę trudno coś nowego dodać. Dzisiejszy prezydent jest powiązany z elitami, które rządzą Polską od wielu lat, jak rządzą też nie trzeba pisać, bo wszyscy widzą, także obraz jest smutny i w sumie tragiczny dla Polski, bo się cofamy i zostajemy w tyle, a z Polski uciekają ludzie młodzi, zdolni i przedsiębiorczy, właśnie tacy, jakich potrzebuje dziś Polska.

Tutaj, właśnie wchodzi Duda, który w mojej opinii niczym się nie rożni, może jest nawet gorszy od PO. Duda nie ma nic do zaoferowania dla młodych i nawet dla starych, jego postulat o emeryturach jest śmieszny, bo wszyscy wiedzą że system emerytalny jest bankrutem, także okazja jest wspaniała żeby rozmawiać na temat „emerytura dla Polaków”, jednak jego hasło ogranicza się do “obniżyć wiek emerytalny”. Skąd weźmie pieniądze na emerytury … VAT 28% czy PIT będzie większy? Tym bardziej, że moim zdaniem, kolejna fala emigrantów wyjedzie z Polski, także koło się zamyka – mniej ludzi w Polsce… mniejsze wpływy do budżetu…, ale na emerytury musi być, bo to wyborcza obietnica. Wszystko to prowadzi do paradoksu demokracji, najpierw obiecać, potem “coś” się z tym zrobi. Grecja 2.0. 

Oczywiście w całym tym obrazie, nie ma głosu rozsądku. Jest Kukiz, który zgarnął 20% i w sumie nie wie co z tym zrobić, a jego pomysły dla Polski są żadne, a nawet moim zdaniem jak wprowadzą JOW-y, mogą zniszczyć jakiekolwiek szanse na zmiany w Polsce. Wszyscy już wiedzą, że Orban na Węgrzech obniża podatki, a gdzie jest w tym wszystkim Polska? W Polsce mamy wybór między cholerą a zarazą, także Polska będzie chorować jeszcze trochę. Jak długo… okaże się już na jesieni.

Układ, jaki jest dziś w Polsce, powinien jednak się zmienić i wybór Dudy pokrzyżowałby plany wielu ludziom, i to byłby pozytywne dla kraju. Dlatego też gdyby zmuszono mnie do wyboru to na pewno jest to wielkie “NIE” dla Komorowskiego.

Artur S. Kalbarczyk

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *