Ekspert o Grecji: Misja Papademosa będzie bardzo trudna

Rządu jedności narodowej w Grecji jeszcze nie było, a sojusz opozycji z rządzącą partią to rzecz dziwna – twierdzi belgijski ekspert. Jego zdaniem nowy premier będzie miał ciężkie zadanie – musi reformować kraj, przebłagać społeczeństwo i utrzymać egzotyczną koalicję w ryzach.

Nowy premier Grecji Lukas Papademos ma być gwarancją tego, że kraj chce rozwiązać problemy finansowe i przyjąć wymagane reformy, ale sytuacja gospodarcza i polityczna sprawia, że jego misja będzie trudna – uważa belgijski politolog Pascal Delwit.

Jego zdaniem pod względem gospodarczym Grecja znajduje się w stanie “wirtualnej upadłości”. Jest też “duży problem polityczny” – rząd jedności narodowej jest “zupełnie nowym zjawiskiem w Grecji”, a “sojusz pomiędzy (lewicową) PASOK i (konserwatywną) Nową Demokracją nigdy się jeszcze nie zdarzył” – powiedział Delwit PAP. Zwrócił też uwagę, że obie te partie będą przecież prowadziły kampanię przed zapowiedzianymi na przyszły rok wyborami.

Dziennik.pl

Całość na:http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/366102,ekspert-o-grecji-misja-papademosa-bedzie-bardzo-trudna.html

Dodał Stanisław A. Niewiński

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *