Ekspert o Grecji: Misja Papademosa będzie bardzo trudna

Rządu jedności narodowej w Grecji jeszcze nie było, a sojusz opozycji z rządzącą partią to rzecz dziwna – twierdzi belgijski ekspert. Jego zdaniem nowy premier będzie miał ciężkie zadanie – musi reformować kraj, przebłagać społeczeństwo i utrzymać egzotyczną koalicję w ryzach.

Nowy premier Grecji Lukas Papademos ma być gwarancją tego, że kraj chce rozwiązać problemy finansowe i przyjąć wymagane reformy, ale sytuacja gospodarcza i polityczna sprawia, że jego misja będzie trudna – uważa belgijski politolog Pascal Delwit.

Jego zdaniem pod względem gospodarczym Grecja znajduje się w stanie „wirtualnej upadłości”. Jest też „duży problem polityczny” – rząd jedności narodowej jest „zupełnie nowym zjawiskiem w Grecji”, a „sojusz pomiędzy (lewicową) PASOK i (konserwatywną) Nową Demokracją nigdy się jeszcze nie zdarzył” – powiedział Delwit PAP. Zwrócił też uwagę, że obie te partie będą przecież prowadziły kampanię przed zapowiedzianymi na przyszły rok wyborami.

Dziennik.pl

Całość na:http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/366102,ekspert-o-grecji-misja-papademosa-bedzie-bardzo-trudna.html

Dodał Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *