Rosja i Chiny przeciwne nowym sankcjom Rady Bezpieczeństwa ONZ wobec Iranu

Zachód chce nałożyć nowe sankcje na Iran. Jednak wypróbowani sojusznicy Teheranu nie chcą nawet o tym myśleć. A, dzięki prawu do weta decyzji Rady Bezpieczeństwa ONZ, mogą w każdej chwili zablokować plany Unii i USA.

Rosja i Chiny, które mają prawo weta w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, uznały w czwartek, że Iran nie powinien stać się celem nowych sankcji w związku ze swym programem nuklearnym. O niezgodzie Pekinu i Moskwy ma sankcje wobec Iranu poinformowało MSZ Rosji. „Wprowadzenie nowych, dodatkowych sankcji przeciwko Iranowi nie doprowadzi do oczekiwanych rezultatów” – oświadczyło rosyjskie MSZ po czwartkowym spotkaniu wiceministra spraw zagranicznych Michaiła Bogdanowa z dyrektorem generalnym Departamentu Zachodniej Azji i Afryki Północnej chińskiego MSZ Chenem Xiaodongiem (wym. czeń siaodun).

Nawiązując do irańskiego programu nuklearnego, strony opowiedziały się za rozwiązaniem problemu jedynie środkami polityczno-dyplomatycznymi – oświadczyły źródła w rosyjskim MSZ.

Dziennik.pl

Całość na:http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/366107,rosja-i-chiny-przeciwne-nowym-sankcjom-rady-bezpieczenstwa-onz-wobec-iranu.html

Dodał Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *