Eurobarometr:

23 proc. Europejczyków uważa, że to UE jest najbardziej skuteczną instytucją, by złagodzić skutki kryzysu; na drugim miejscu znajdują się władze krajowe (20 proc. badanych) – wynika z ostatniego badania Eurobarometru.

Na trzecim miejscu znalazła się grupa najbardziej rozwiniętych krajów świata G20 (16 proc.), a za nią Międzynarodowy Fundusz Walutowy (14 proc.).

Ponadto wbrew kryzysowi aż 61 proc. badanych uważa, że obecna sytuacja finansowa ich gospodarstwa domowego jest dobra. Są jednak duże różnice między krajami – w Grecji i na Węgrzech uważa tak tylko 24 proc. respondentów, a w Holandii aż 85 proc., w Finlandii 88 proc., w Danii 89 proc, najwięcej w Szwecji (90 proc.).

Obywatele UE bardzo różnie też postrzegają sytuację gospodarczą swoich krajów: ponad 75 proc. Szwedów, Luksemburczyków i Niemców uważa ją za dobrą, natomiast mieszkający w krajach dotkniętych przez kryzys Grecy, Irlandczycy i Hiszpanie są bardzo pesymistyczni. Mniej niż 5 proc. z nich określiło sytuację gospodarczą swojego kraju jako dobrą.

http://biznes.onet.pl/eurobarometr-dla-europejczykow-recepta-na-kryzys-j,18543,4981889,1,news-detal 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *