Eurodeputowany zdradza fatalny błąd premiera Tuska

W tej sprawie opozycja mówi jednym głosem – to był fatalny błąd premiera Tuska. Takiej wypowiedzi, zdaniem europosła lewicy nie było nigdy na świecie. Koalicja próbuje jednak bronić szefa rządu.

„Czy wy sobie przypominacie, gdziekolwiek na świecie, tego typu wypowiedź, która w ten sposób zadziałała na giełdę?” – mówił w programie „7 Dzień Tygodnia” Marek Siwiec z SLD. „Jeżeli nawet premier chciał w dobrej wierze powiedzieć, że stąd będą pieniądze, bo zabierzemy KGHM, to zrobił fatalny błąd polityczny, tak się nie robi” – dodał. Wtórował mu Adam Hofman z PiS. „Cztery miliardy zniknęły z KGHM w jednej chwili. Co trzecia akcja jest skarbu państwa, więc w jednej wypowiedzi straciliśmy ponad miliard. Przemówienie premiera było skrojone pod obserwatorów rynków finansowych, więc trzeba uważać z takimi deklaracjami. To jest premier polskiego rządu, który mówi to w expose” – twierdził.

Z kolei posłowie koalicji bronili szefa rządu. „Uważam, że nic się nie stało. Komisja Nadzoru Finansowego powinna rutynowo sprawdzić, czy nie było żadnych przecieków informacji. Z tego, co pan premier powiedział w odpowiedzi na pytanie, ilość obrotów przed wystąpieniem premiera była mniejsza, to wszystko się zaczęło po wypowiedzi premiera. Rząd nie zamierza sprzedać swoich akcji, więc nie ma obawy o żadne straty” – stwierdził Stanisław Żelichowski. „Expose służy temu, żeby powiedzieć skąd w budżecie znajdą się pieniądze. Gdyby te konkrety nie padły, to pojawiłyby się zarzuty, że nie ma konkretów” – dodał Paweł Graś, rzecznik rządu.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/367395,marek-siwiec-krytykuje-donalda-tuska.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *