Miller: dwóch kandydatów na szefa SLD

Artur Hebda i Joanna Senyszyn to na razie jedyni członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej, którzy wyrazili chęć startu w wyborach na szefa tej partii – poinformował w Gdańsku przewodniczący klubu parlamentarnego Sojuszu Leszek Miller. – To jest sytuacja, w której ten, kto obejmie to stanowisko weźmie na plecy worek z kamieniami a nie worek ze srebrem i złotem – mówił b. premier.

Informując o dwóch kandydatach, Miller powiedział, wszyscy członkowie Sojuszu zdają sobie sprawę, iż przyszły przewodniczący partii będzie miał trudne i odpowiedzialne zadanie do wykonania.

– To jest sytuacja, w której ten, kto obejmie to stanowisko weźmie na plecy worek z kamieniami a nie worek ze srebrem i złotem, więc niewielu ludzi jest gotowych podjąć takie zadanie – powiedział szef klubu parlamentarnego SLD, który wraz z szefem Sojuszu Grzegorzem Napieralskim brał w niedzielę w Gdańsku udział w konferencji prasowej po posiedzeniu pomorskiej rady wojewódzkiej partii.

Zapytany po raz kolejny o to, czy jednak nie zdecyduje się na kandydowanie na szefa SLD, Miller opowiedział przecząco. Powiedział, że nie ma jednak wątpliwości, że przed 10 grudnia, kiedy to zaplanowano konwencję partii, „szeregi kandydatów na przewodniczącego będą się rozrastać”.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/miller-dwoch-kandydatow-na-szefa-sld-hebda-i-senys,1,4911963,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *